Новий закон не дозволить священникам Московського патріархату бути військовими капеланами

Верховна Рада України не дає священикам Московського патріархату права бути капеланами в українській армії. Про це повідомляє Інформаційне управління Апарату Верховної Ради України.

Закон “Про Службу військового капеланства” регулює відносини у сфері реалізації конституційного права на свободу світогляду та віросповідання військовослужбовів.

У ньому, зокрема, відзначається, що “не може бути військовим капеланом особа, якій законом обмежено доступ” у військові частини різних родів військ, прикордонників і Нацгвардії. Нагадаємо, що наразі щодо УПЦ МП таке обмеження існує.

Спікер Верховної ради Руслан Стефанчук назвав ухвалення закону “дійсно історичним рішенням”. Під час обговорення правок низка народних депутатів, зокрема екс-директор Інституту національної пам’яті Володимир В’ятрович, закликали колег ухвалити законопроект з метою не допустити “церкву країни-агресора” та “московську агентуру” на українську армію.

Після ухвалення закону священикам УПЦ тепер офіційно заборонено доступ до військових частин та підрозділів Збройних сил України, Національної гвардії України, до інших створених за законами військових формувань та Державної прикордонної служби.

Джерело: “НОВА”