Новий пластик розкладається за тиждень під дією сонячного світла і кисню

Дослідники з Китаю продемонстрували новий вид пластику, який розкладається всього за тиждень під впливом сонячного світла і кисню. На думку вчених, це крок до створення електроніки, яку легше утилізувати.

Новий матеріал з’явився випадково, коли автор дослідження Лян Ло з Китайського університету науки і технологій Хуачжун працював над удосконаленим типом хімічного датчика. Вчений-матеріалознавець розробляв нову полімерну плівку, яка змінювала колір в залежності від рівня pH. Цей процес був обумовлений унікальною молекулярною структурою матеріалу: ланцюжки мономерів надають плівці темно-червоний колір і забирають його, коли ці зв’язки розриваються.

В ході експериментів своєї команди Луо виявив, що темно-червоний колір плівки швидко зник, а сам матеріал розклався після декількох днів перебування на сонячному світлі. Розрив цих зв’язків як раз є спільною метою досліджень по перероблюванню пластмас.

Пластик не підходить для використання в пляшках з-під газованої води або сумках для покупок, оскільки під впливом сонячного світла і повітря він швидко руйнується і повністю розкладається протягом тижня. При цьому не залишаючи після себе фрагментів мікропластику, які руйнують навколишнє середовище. Де новий пластик стане в нагоді, так це в гнучкій електроніці або смартфонах – там він буде ізольований від повітря і світла протягом усього терміну служби

Джерело: “Цікавості”