Новий тариф у метро з 7-8 лютого

Столична влада відклали подорожчання проїзду в міськтранспорту (метро, електричка – до 4 грн, наземний транспорт – до 3 грн), але, на жаль, ненадовго.

“З 1 лютого підвищення не буде. Найімовірніше – з 7-8 лютого”, – сказав “Сегодня” перший заступник голови КМДА Ігор Ніконов.

Як обіцяє влада, буде можливість заощадити: проїзними на місяць без обмеження поїздок (за 95 грн) городяни зможуть користуватися весь лютий після подорожчання – без так званої індексації.

У метрополітені заявили, що тариф навіть в 4 грн не виведе їх зі збитковості. “Прибутковість підземки можлива лише при 100%-вій компенсації з бюджету за всіх пільговиків і при тарифі в 4,48 грн за поїздку. Ми вже навіть не беремо в приклад європейські підземки. Орієнтуємо пасажирів на пострадянське метро – як у Мінську або Тбілісі. Там вже давно проїзд майже 5 грн, при тому що рівень зарплат не вище. А ось станцій в метро обох столиць менше, а відповідно, на обслуговування витрачається менше грошей”, – кажуть в метрополітені.

Навіть якщо тариф підвищать до 4,48 грн за поїздку, але за проїзд пільговиків компенсацію влади виплачувати не будуть, збитки метро складуть 315 млн. До речі, цього року за пільговиків метрополітену не доплатять.

Ціна проїзних на місяць коливатиметься від 130 до 550 грн, залежно від того, на скільки і які види транспорту розрахований квиток. Але в метро кажуть, що навіть після підвищення кожен зможе економити до чверті вартості проїзду.

Так, якщо за один раз купувати 1-9 поїздок, то одна поїздка коштуватиме 4 грн; 10-19 – по 3,9 грн/поїздка; 20-29 – 3,8; 30-39 – 3,7; 40-49 – 3,6 і – 3,5 грн. При цьому, за підрахунками “Сегодня”, вигідніше буде купувати проїзний вже з фіксованою кількістю поїздок, а не поповнювати самому: проїзний на 46 поїздок буде коштувати 150 грн (закладена ціна поїздки в 3,26 грн), а проїзний на 62 – 190 грн (3,06 грн/поїздка).

Нелімітований проїзний в метро на місяць обійдеться в 300 грн, але вигідний він лише тим, хто користується підземкою не менш 4 разів на день. Навіть якщо вважати поїздку за 4 грн, то в цьому проїзному закладені цілих 75 поїздок! Якщо ж ви їздите всього 2 рази в день, то витрачати 300 грн не варто – ви переплачуєте 124 грн.
“Сегодня”

Trackbacks and pingbacks

Leave a Reply