Нові вагони метро з’явилися на вулицях Києва

До Києва з Варшави вже прибула перша партія вагонів метро в рамках допомоги від європейських партнерів. Загалом столична підземка безоплатно отримає 60 вагонів, а постачання їх відбудеться поетапно протягом 2023 року.

Нові вагони на тягачах провезли вулицями Києва, прямуючи до парку метрополітену, і таку колону вдалося зняти на відео, після чого кадри були опубліковані в мережі.

Відправлення першої партії у кількості шести вагонів із Польщі було анонсовано владою Києва на початку цього тижня. Йдеться про передачу складу серії №717 – це допомога від Варшавського метрополітену та Міжнародної асоціації громадського транспорту.

У мерії столиці зазначали, що ці вагони насамперед використовуватимуться як технічні донори для проведення капітальних ремонтів рухомого складу київського метрополітену.

Однак частину “польських” вагонів експлуатуватимуть як повноцінний рухомий склад на лініях підземки.

На вихідних жителі Києва могли спостерігати колону автопоїздів на вулицях, які перевозили вагони.

Варто зазначити, що зараз у Київському метрополітені 80% вагонів – російського виробництва, причому більш ніж половина з них потребує модернізації, оновлення чи заміни.

Таким чином домовленості з Європейським інвестиційним банком (ЄІБ) щодо відновлення та модернізації транспортної інфраструктури української столиці покликаний допомогти Києву модернізувати свій рухомий склад метро та покінчити з колишньою залежністю міста від постачання з РФ.

Польські поїзди серії 81 випускалися для Варшави у російських Митищах з 1989 року. Хоча вони були у вжитку, поляки згодом провели модернізацію. Зокрема, переробили вентиляційну систему, додали кондиціонери, замінили сидіння та загалом інтер’єр салонів. Останній ремонт такого типу вагонів проводився у 2017-2022 роках.

Джерело: “РБК-Україна”