Нові тренди вакансій: Роботодавці частіше пропонують гнучний графік і безплатні обіди

Найсильніше йде приріст вакансій в сфері послуг, автомобільного бізнесу, безпеки і фармацевтики.

1353_1464708.jpg (68.72 Kb)

Продовжує зростати бізнес-активність. Найбільш помітний ріст вакансій спостерігався в сфері послуг, автомобільного бізнесу, безпеки і фармацевтики, говорить керівник експертно-аналітичного центру Міжнародного кадрового порталу HeadHunter Україна Катерина Мащенко. Також збільшився попит на топ-менеджерів і керівників напрямків. Рідше, в порівнянні з вереснем, з’являлися вакансії для працівників освіти, ейчарів, бізнес-тренерів, банківських працівників, фінансистів і бухгалтерів.

Як і раніше, найбільша частка вакансій припадає на продаж, IT, маркетинг і PR, адміністраторів і початківців фахівців. Серед претендентів активність збільшилася майже в усіх галузях. Лідерами по приросту резюме були сфери “Туризм і готельно-ресторанний бізнес”, “Домашній і робочий персонал”, “Продажі”, “Медицина і фармацевтика”, “Маркетинг, реклама та PR”. Також стало більше резюме в рубриках “Початок кар’єри”, “IT”, “Продажі”, “Бухгалтерія і фінанси”, “Виробництво”, “Вищий менеджмент”. Але і вимоги до претендентів стали більш жорсткими: “Відповідність освіти саме цій сфері діяльності, знання мов, обов’язково досвід роботи саме з таким продуктом або обладнанням, – ділиться спостереженнями Тетяна Микитович, директор HR-провайдера Smart Solutions. – Роботодавець не готовий зараз доучувати, адаптувати – він хоче отримати відразу ідеального фахівця”. Однак такі сильні фахівці з потенціалом охочіше відгукуються, за її словами, на вакансії з переїздом в інші країни і можливістю отримання міжнародного досвіду, навіть якщо йдеться про СНД.

Відносно розподілу вакансій, то тут нічого не змінюється: найбільше пропозицій роботи в Києві, Харкові, Одесі, Дніпропетровську та Львові, кажуть експерти HeadHunter. У жовтні трохи збільшилася кількість вакансій в Кіровоградській, Чернігівській та Львівській областях. Менше, в порівнянні з вереснем, розміщували пропозицій про роботу в Хмельницькій, Запорізькій, Херсонській, Тернопільській та Івано-Франківській областях.

НАШІ ГРОШІ. Згідно з аналізом бази вакансій hh.ua, середня зарплата в столиці – 8-9 тис. грн, в регіонах – 5-6. Найвищі зарплати пропонують топ-менеджерам у великих міжнародних компаніях і IT-фахівцям (від 26 000 грн). “Роботодавці піднімають планку зарплат в основному за рахунок бонусів за виконання додаткових завдань, тому вище попит на співробітників, орієнтованих на результат і здатних його досягати, – пояснює тенденцію Тетяна Микитович. – А попит на “простих виконавців” стрімко падає”. У той же час, кажуть експерти Smart Solutions, все більше роботодавців ринку FMCG (товарів повсякденного попиту), якщо не можуть індексувати оклади, впроваджують більш комфортні умови: гнучкий графік, оплачувані обіди, скорочений робочий п’ятницю, поліпшення медстрахування. Практикуються компенсація переробок, гнучкі бонусні системи, знижки на продукцію компанії і тренінги за кордоном.

МІНІМАЛКИ. Підвищення мінімальної зарплати до 3200 грн (зараз – 1450), анонсоване Кабміном на 2017 рік, викликало на ринку праці бурю надій і сумнівів. “Багато вчених, які вивчають взаємозв’язок мінімального розміру оплати праці та рівня життя, вважають, що його збільшення нерідко призводить до зростання безробіття, – каже з цього приводу кандидат економічних наук, доцент КНУ ім. Шевченка Ганна Харламова. – Прожитковий мінімум краще замінити гідною мінімальною погодинною оплатою відповідних типів робіт, як практикують в розвинених країнах. І було б перерахувати зарплати бюджетників (лікарів і вчителів) в прив’язці до кваліфікації. Що стосується бізнесу, то тут навряд чи підвищать оклади працівникам, адже зарплати розраховують від прибутку, який все не росте” . А ось керівник секретаріату Ради підприємців при Кабміні Андрій Забловський впевнений, що підвищення мінімалки матиме позитивні наслідки для економіки: “Ті, хто виплачує співробітникам гроші в конвертах, вимушено почне платити білі зарплати Це дозволить активувати детінізацію економіки”.

Джерело: http://businessua.com/robota/30316novi-trendi-vakansii-robotodavci-chastishe-proponuyut-gnuchnii-grafik-i-bezplatni-obidi.html