Нова загадка піраміди Хеопса, науковці поки не можуть її пояснити

Піраміда Хеопса побудована так, немов її творці хотіли, щоб у мертвих був найкращий прийом FM-радіо. Однак, не ясно, чи знали древні єгиптяни про чудесні властивості створених ними будівель.  

Теоретичне дослідження групи фізиків із Санкт-Петербурга показує, що Велика піраміда в Гізі, також відома як піраміда Хуфу або піраміда Хеопса, здатна концентрувати електромагнітну енергію в своїх внутрішніх приміщеннях і під землею – нижче свого підмурку, повідомляє НВ.

Результати дослідження були опубліковані в авторитетному американському виданні Journal of Applied Physics.

Самі автори дослідження припускають, що стародавні єгиптяни не підозрювали про такі властивості створених ними будівель. Але в будь-якому випадку це відкриття може мати величезне значення для досліджень в області наночастинок.

Потойбічне радіо

Група російських фізиків з Університету ІТМО (Санкт-Петербург), які вирішили перевірити, як піраміди “уживаються” з електромагнітними хвилями.

Електромагнітне випромінювання, включно з видимим світлом, радіохвилі і мікрохвилі оточують нас постійно. Ми постійно користуємося електромагнітною енергією і відчуваємо її на собі, пояснюють фізики.

Навіть сонячне світло є видом електромагнітних хвиль, випромінюваних Сонцем, пояснює Антонія Грубич, фізик з університету Монаша в австралійському Мельбурні, яка не брала участі в дослідженні.

Мікрохвильові печі, радіоприймачі і WiFi залежать від електромагнітних хвиль.   А як ми всі знаємо, WiFi має властивість зникати в деяких ділянках приміщень, особливо, в тих, де сигнал найбільш потрібен, іронізує оглядач ScienceAlert Джасинто Боулер.   Можливо, нам варто зводити будинки в формі пірамід, констатує вона, посилаючись на дослідження Великої піраміди в Гізі.

Російські фізики створили комп’ютерну модель піраміди. Для цього довелося вдатися до деяких припущень, пояснює Андрій Євлухін, один з авторів дослідження. Наприклад, про те, що всередині піраміди немає невідомих пустот, і що стіни виконані з однорідного матеріалу.

В рамках цієї моделі були проведені розрахунки щодо поведінки радіохвиль і поглинаннях їх резонансу стінами піраміди, а також розглянуті електромагнітні взаємодії. Простіше кажучи, вчені проаналізували, як електромагнітні хвилі розсіюються і поглинаються всередині піраміди.

Аналіз показав, що розсіяні електромагнітні імпульси концентрувалися у внутрішніх палатах піраміди, а також трохи нижче її підмурку.

Це – абсолютно несподіваний результат. Піраміда влаштована так, ніби хтось хотів, щоб у певних її частинах були оптимальні умови для взаємодії з електромагнітними хвилями.

“Застосування сучасних методів фізики і нових підходів до дослідження пірамід дуже важливі і продуктивні”, – відзначають автори роботи.

Це могло б дозволити отримати нову інформацію про піраміди, роблять висновок дослідники.

Навмисно чи ні?  

Не ясно, констатують автори роботи, чи знали будівельники піраміди про такі властивості конструкції або ж це просто збіг.

Зрозуміло, тут проситься теорія про те, що стародавні єгиптяни будували піраміди таким чином, щоб поховані фараони могли слухати FM-радіо в найкращій якості, іронізує оглядач Джасінто Боулер. Або, щоб ловити радіосигнали з потойбічного світу.

Але найімовірніше, це просто збіг, підсумовує вона.

На думку Антонії Грубич, яка не брала участі в дослідженні російських фізиків, їх робота носить чисто теоретичний характер, і поки невідомо, чи будуть висновки підтверджені на практиці. А отже, поки що не ясно, чи може дослідження в результаті призвести до переосмислення самих пірамід, їх призначення тощо.

Однак, автори дослідження більше цікавляться іншим аспектом своєї роботи.

Вони припускають, що можна відтворити цей ефект концентрації електромагнітних хвиль на рівні нанотехнологій.

“Підібравши матеріал з відповідними електромагнітними властивостями, ми можемо отримати пірамідальні наночастинки, – пояснює Поліна Капітанова, фізик з Університету ІТМО. – Це відкриває певні перспективи в створенні нанодатчиків або ефективних елементів для сонячних панелей”.

Таким чином, навіть якщо електромагнітна аномалія піраміди Хеопса є випадковістю, а не задумом будівельників, все одно від неї може бути якась користь для сучасної науки.

http://expres.ua/news/2018/08/06/304173-nova-zagadka-piramidy-heopsa-naukovci-poky-ne-mozhut-poyasnyty-prychynu