Нова війна? Китай зосереджує війська на кордоні з Індією

Китай нарощує військову присутність на кордоні з Індією в долині річки Галван після зіткнень прикордонників двох країн, в результаті яких 20 солдатів загинули і більше 70 отримали поранення.

Як повідомляє Reuters з посиланням на супутникові знімки амеріканской компанії Maxar Technologies, Народно-визвольна армія КНР зводить новий укріплений табір на лінії контролю в Ладакх поблизу спірного штату Кашмір, на частини якого претендують Індія, Пакистан і Китай.

Фотографії, зроблені в понеділок, свідчать, що на контрольованій китайською армією території з’явилися намети і почалося будівництво об’єктів, яких тиждень тому не було.

Індія стверджує, що будівельні роботи ведуться на її території – з індійської сторони від лінії фактичного контролю. Пекін, навпаки, вважає весь район своїм.

За даними The Times of India, китайські військовослужбовці зводять табір з вогневими позиціями для кулеметів в місці, де раніше знаходився знищений індійцями китайський спостережний пункт.

Як пише South China Morning Post, Китай перекинув до кордону авіацію, включаючи стелс-винищувачі J-20, вертольоти Z-20, багатофункціональні дрони Wing Loong II, а також легкі танки Type 99A і Type 15, здатні вести бій в умовах високогірній місцевості.

Індія, в свою чергу, дозволила прикордонникам відкривати вогонь на ураження в разі зіткнень з китайцями на лінії контролю, розповіли The Hindustan Times високопоставлені чиновники.

Командувачі на місці отримали повну свободу дій і скасування заборони на застосування вогнепальної зброї, щоб відповідати на «надзвичайні ситуації» всім доступним арсеналом заходів, пояснили джерела видання.

Ескалація напруженості в Кашмірі почалася в травні, коли Індія і Китай – дві найбільші ядерні держави Азії – перекинули по кілька тисяч військових в прикордонний район, розділений за підсумками війни 1962 року народження, в якій Індія зазнала поразки.

Делі нагадав про свою позицію, відповідно до якої Китай окупував в цьому районі 38 тисяч квадратних кілометрів індійської території. 6 червня відбулися переговори, де сторони підписали угоду про розв’язання ситуації мирним шляхом. Через тиждень Індія почала перекидання до китайському кордоні танків Т-90 і Т-72, ​​а також військової авіації.

Джерело: https://ua.interfax.com.ua/news/general/671110.html