«Ноосфера» вийде в море за графіком

Науково-дослідне судно «Ноосфера», попри чутки, вийде в море вже за два тижні.

Нагадаємо, сьогодні уранці ЗМІ почали поширювати інформацію, що нібито експедиція затримується. Та голова Національного арктичного центру ці чутки спростував.

«Мені цікаво, звідки взялась ця дата — 10 число? Єдине, що я знайшов хоч трішки схожого, це те, що я у своїх інтерв’ю казав, що ми підемо після свят. Малось на увазі: не раніше ніж після свят. Коли мене запитували, чи встигнуть ще побачити судно, то, звичайно, казав, що до свят ми точно нікуди не підемо. Насправді, якщо серйозно, то я дуже здивований цією інформаційною хвилею. У нас поки все відбувається абсолютно в штатному режимі, іде нормальна робота з підготовки судна до першого далекого рейсу. Тобто вже саме в Антарктику, на станцію “Вернадський”, ми плануємо вийти у двадцятих числах цього місяця», — заявив голова Національного антарктичного наукового центру Євген Дикий.

Залишилось лише кілька бюрократичних моментів — це сертифікація обладнання. А ще потрібно оглянути судно після ремонту і заповнити його запасами, яких вистачить на рік експедиції.

Джерело: “7 канал”