Німеччина створила спеціальну робочу групу для протидії російській дезінформації

Німеччина створила спеціальну робочу групу з протидії дезінформаційним кампаніям, які, на думку уряду в Берліні, спрямовані на підрив демократії та сіють розбрат у суспільстві. Про це повідомляє Bloomberg.

Створюючи новий підрозділ, уряд країни реалізує висновки, викладені в опублікованій минулого року стратегії національної безпеки, в якій Кремль названо головною загрозою для безпеки Німеччини.

Спецпідрозділ, який є спільною ініціативою міністерств внутрішніх справ, закордонних справ та юстиції, розпочне роботу з 10 спеціальними аналітиками. Згодом кількість співробітників має бути збільшена вдвічі — до 20 осіб, які займатимуться моніторингом та аналізом.

Основна увага буде зосереджена на виявленні та розвінчанні дезінформаційних операцій у соціальних мережах, у тому числі тих, які можуть спонсоруватись Кремлем.

Одним із прикладів є так звана кампанія «Doppelgaenger», яка, за даними німецького уряду, за кілька тижнів згенерувала понад мільйон постів у соцмережі Х з десятків тисяч фейкових акаунтів.

Інша мета полягає в тому, щоб попередити і знешкодити кампанії до того, як вони набудуть розмаху.

Міністерка внутрішніх справ Ненсі Фезер заявила, що ситуація з безпекою в Німеччині «залишається напруженою» як через «жорстоку агресійну війну Росії проти України», так і через «жахливу ескалацію на Близькому Сході».

«Війна, яку веде очільник Росії Володимир Путін, спрямована також і проти нас. У нього також є поплічники на крайніх правих і крайніх лівих позиціях у наших парламентах, які один в один переймають його пропаганду», — сказала в інтерв’ю Sueddeutsche Zeitung міністерка закордонних справ Німеччини Анналена Бербок.

Джерело: Детектор медіа