Ні капітуляції! В українських містах тривають масові акції проти “формули Штайнмаєра”

Тисячі людей взяли участь в акціях протесту проти так званої “формули Штайнмаєра”, яка передбачає введення в дію закону про “особливий статус” Донбасу в день місцевих виборів в ОРДЛО. Учасники протестів розцінюють узгодження Україною цієї формули як загрозу національній безпеці та державному суверенітету країни. Увечері у вівторок, 2 жовтня, у ряді українських міст відбулися протестні акції.

Акція “Ні капітуляції!” стартувала в Харкові близько 19:00. Організатори повідомляють про участь не менше 500 осіб. За оцінками поліції, на площі Свободи зібралися близько 300 осіб. Акція проходила у форматі “вільного мікрофона”. Висловитися міг кожен бажаючий.

Учасники акції вимагали застерегли політичне керівництво України від поступок агресору, що можуть призвести до втрати суверенітету й ескалації бойових дій. Виступаючі висловилися категорично проти виборів в ОРДЛО в умовах окупації, амністії бойовиків російсько-окупаційних формувань та внесення будь-яких змін до Конституції про “особливий статус” Донбасу та інших регіонів України.

Представники політичних партій “Демократична сокира”, “Свобода”, “Національний корпус”, ГО “Традиція і порядок”, ветерани війни в Донбасі, волонтери й інші небайдужі харків’яни принесли державну і партійну символіку, плакати з написами “Ні капітуляції!”, “Почому нині Україна?”, “Легалізація окупації?”, “Не пройде!” тощо.

Акція “Ні капітуляції!” відбулась й у Кривому Розі, рідному місті президента Володимира Зеленського

У Миколаєві активісти “Національного корпусу” і “Національних дружин” пікетували обласне управління СБУ.

Акції “Ні капітуляції!” також відбулися в Києві, Дніпрі, Одесі, Рівному, Івано-Франківську, Львові, Краматорську, Сумах, Черкасах, Хмельницькому, Вінниці, Чернівцях, Тернополі та Запоріжжі. У більшості випадків протестувальники мітингували біля будівель обласних державних адміністрацій.

Як повідомлялося, перші стихійні протестні акції в Києві, Харкові, Львові, Маріуполі та інших містах України відбулися увечері 1 жовтня – через годину-дві після брифінгу президента Володимира Зеленського, в ході якої він повідомив про погодження “формули Штайнмайера”.