Незабаром старий Рибальський міст зникне

Наступного року, коли буде завершено будівництво нової переправи з Подолу на Рибальський півострів, Рибальський міст демонтують. А щоб мешканці Рибальського півострова могли потрапити на Поділ, планується спорудити 22-метрову вежу зі сходами і ліфтом у «Парку моряків».

Зараз фактично закінчується розробка проекту заїзду на міст з боку Верхнього Валу та Набережно-Хрещатицької. З Рибальського мосту вже прибирають інженерні мережі і його готують до демонтажу.

Як розповіли в «Київсоюзшляхпроекті», до складу заїзду увійдуть новий міст через гавань (довжина 423 м), шляхопровід над залізничними шляхами (50 м) і насип біля опорних стін. Заїзд буде двосмуговим (кожна смуга завширшки – 3,7 м), але після побудови правобережної транспортної розв’язки – односмуговим (смуга – 5,5 м).

Пішоходи з Набережно-Хрещатицької зможуть потрапити на півострів у районі «Парку моряків». Перейшовши міст, вони зможуть спуститися на острів на ліфті або сходами у вежі заввишки 22,4 м, яка буде примикати до нової переправи. Її облицюють сіро-зеленим піщаником, встановлять броньоване скло завтовшки 20 мм. Вихід з вежі буде поруч з майбутньою станцією метро «Суднобудівна».

Рибальський міст було споруджено ще у 1963 році і він вважається одним з перших у світі вантових мостів. Він здійснював автомобільне сполучення півострова з Подолом. У 2001 році його закрили для проїзду автомобілів через аварійний стан, оскільки ванти вже не витримували навантажень.

Trackbacks and pingbacks

Leave a Reply