“Невідкладна” чи “швидка”: коли кого викликати?

Іноді виникають випадки, коли з людиною трапляється лихо, а навколишні або близькі не знають, що робити. Невідкладна медична допомога в деяких випадках — це правильне рішення проблеми, адже самолікуванням займатися не рекомендується.

Якщо спостерігаються порушення роботи органів і систем організму, які не несуть загрози життєдіяльності людини, потрібно звертатися до професіоналів. Вони оглянуть хворого, надавши при цьому необхідну медичну допомогу.

Кого викликати: «невідкладку» або «швидку»?

Невідкладна медична допомога відрізняється від швидкої в першу чергу регламентом наданих послуг. У першому випадку бригада повинна прибути на виїзд (екстрений або плановий) протягом години, в іншому — протягом 15 хвилин.

Також відмінності і в комплектації автомобіля. Бригади швидкої допомоги їздять на реанімобілі, оснащених спеціальним реанімаційним обладнанням (кисневі балони, дефібрилятори і т. д.). Невідкладка відправляється на виклик з набором специфічної апаратури, необхідної для конкретного випадку.

Причинами виклику бригади невідкладної допомоги є:

— підвищення температури при пневмонії, ГРВІ, грипі, онкологічних захворюваннях;
— ускладнене дихання на тлі встановленого діагнозу (трахеїт, бронхіт);
— біль у хребті або після перенесеної травми;
— больовий синдром при невралгії, радикуліті, онкології;
— головний біль на тлі мігрені або змінах АТ;
— абстинентний синдром та ін.

Правила виклику фахівців

Зателефонувавши в медустанову, необхідно назвати диспетчеру причину виклику, перерахувавши основні ознаки і прояви. Важливо докладно розповісти, як під’їхати до будинку хворого. Оскільки санітарний автомобіль може витратити багато часу не тільки через дорожні пробки, а й у пошуку потрібного будинку.

Лікарі, що прибули на виклик, оглянуть хворого і нададуть йому необхідну медичну допомогу. Бувають випадки, коли люди, недооцінюючи тяжкість стану жертви, викликають невідкладну допомогу. Але при необхідності приїхавший лікар може організувати екстрену госпіталізацію хворого.

Джерело: www.aybolit.ua

Trackbacks and pingbacks

Leave a Reply