Непал вимагає від росії повернути завербованих на війну в Україні та виплатити компенсацію за загиблих

Для війни проти України в російську армію було завербовано понад 200 непальців, щонайменше 14 з них там загинули. Про це розповів міністр закордонних справ Непалу Пракаш Сауд у коментарі АР.

«Ми попросили росію негайно припинити рекрутувати в свою армію громадян Непалу, негайно повернути тих, хто вже в ній служить, повернути на батьківщину тіла вбитих, надати медичну допомогу і повернути тих, хто був поранений у битвах», – сказав він.

За словами Сауда, у січні він обговорював це питання з російськими представниками в Уганді на полях конференції Рух неприєднання:

“Ми ясно донесли до них, що нашим громадянам не дозволено найматися до армії іншої держави і що їх треба негайно відправити назад”, – сказав він.

Десятки тисяч непальців, які щороку вирушають за кордон на заробітки, повинні отримувати на це дозвіл уряду. Їхати працювати до росії та України уряд їм заборонив, заявивши, що непальців часто вербують до російської армії для відправки на український фронт. Ті ж, хто добирається до росії, роблять це через треті країни, прикидаючись туристами, вважає влада Непалу.

За словами Сауда, у розпорядженні російської влади перебувають тіла 12 непальців із 14, чия загибель в Україні була підтверджена. Непал запросив у росії грошову компенсацію сім’ям загиблих, сказав він.

Ще п’ять непальців, за інформацією, потрапили в український полон.

«Ми просимо російську сторону докласти зусиль щодо їх звільнення», – повідомив Саїд.

Російський диктатор путін заявив у вересні, що росія не вербуватиме іноземних найманців у свою армію і не потребує «людей зі сторони».

Незважаючи на це, на початку 2023 року він дозволив іноземцям укладати з армією не п’ятирічний контракт, а річний, щоб стимулювати приплив найманців.

Минулого року стало відомо про зусилля росії з вербування найманців у Сербії та на Кубі. Так, у вересні правоохоронці Куби затримали 16 осіб, які намагалися заманити місцевих жителів до російської армії. У Сербії вдалося завербувати кілька сотень людей.

Британська військова розвідка повідомляла, що росія також намагалася вербувати мешканців Вірменії та північних районів Казахстану: «ймовірно, щоб уникнути нових непопулярних заходів щодо мобілізації напередодні президентських виборів 2024 року».

Джерело: Мind