Не сторгувалися: БПП і «Народний фронт» так і не домовилися про ЦВК. До питання повернуться аж восени

Назвати роботу депутатів плідною нині вкрай важко. Вони встигли посваритися та під вигуки «Ганьба!» розійтися. Проте нових членів ЦВК так і не обрали. Ймовірно, це зроблять аж восени.

Про це йдеться в сюжеті інформаційного проекту «Перші про головне» на телеканалі ZIK.

Вранці у БПП приголомшили заявою: аби нарешті перезавантажити Центрвиборчком, вони готові йти на поступки, тобто пожертвувати одним із шести кандидатів. Але до компромісу закликають і колег із «Народного фронту», мовляв ті також мають відкликати одного з трьох своїх.

«Ми хочемо, щоби колеги з «Народного фронту» відкликали одну з кандидатур, щоби вирішити це питання», – зазначає нардеп з БПП Артур Герасимов.

Водночас в «Опозиційного блоку» ніби крила виросли, бо ж тепер мають можливість делегувати своїх представників до ЦВК. За такий варіант голосувати готові.

«Свої пропозиції ми надіслали Президенту. Очікуємо, що двох кандидатів запропонують замість варіантів «Народного фронту» і БПП», – каже нардеп з «Опозиційного блоку» Юрій Бойко.

У «Народному фронті» про рішення колег із БПП дізналися від журналістів. Тут знову повторюють, що кожна фракція повинна мати представника у складі ЦВК. Втім відкликати чиюсь кандидатуру – це не справа депутатів.

«Лише Президент може подавати або відкликати кандидатури», – наголошує депутат із фракції «Народний фронт» Леонід Ємець.

Представник Президента в парламенті Ірина Луценко пояснює: порушувати законодавство і не збиралися. Розповідає про схему, за якою пропонують обирати представників ЦВК.

«Це не буде відкликання. За кандидатів просто не проголосують», – говорить депутатка з БПП Ірина Луценко.

Тож, згідно з цими пропозиціями, у БПП хочуть залишити п’ятьох кандидатів, у «Народному фронті» – двох, а решта отримає по одному. Щоб остаточно все узгодити, голови фракцій і спікер пішли радитися. Збиралися в кабінеті Парубія кілька разів, але марно. Під кінець БПП й «Народний фронт» ще й пересварилися. Розійшлися коаліціянти під вигуки «Ганьба!». Тож тепер повернутися до питання ЦВК зможуть у кращому разі восени.

Наталка Калінка

https://zik.ua/news/2018/07/12/bpp_y_narodnyy_front_tak_i_ne_domovylysya_pro_tsvk_do_pytannya_povernutsya_1365267