Не мовчіть!

У Києві біля будівлі Вищої ради правосуддя (ВРП) – конституційного органу, що призначає і звільняє суддів, – пройшла акція на підтримку судді Печерського районного суду Лариси Цокол. На акцію зібралося до півсотні людей, переважно адвокати і правозахисники, які виступили проти звільнення судді, передає кореспондент “ГОРДОН”.

Широкій аудиторії суддя Цокол стала відома у грудні 2017 року, після того, як відхилила клопотання Генеральної прокуратури про взяття під цілодобовий домашній арешт екс-президента Грузії Михайла Саакашвілі. За 11 днів після цього Вища рада правосуддя відкрила проти судді дисциплінарне провадження, а 19 жовтня 2018 року Дисциплінарна палата ВРП винесла рішення про притягнення Цокол до дисциплінарної відповідальності з подальшим звільненням.

Рішення Дисциплінарної палати викликало хвилю обурення в професійному юридичному середовищі, чимало адвокатів та активістів написало у Facebook пости на підтримку судді Цокол. Попри те, що в рішенні не згадано Саакашвілі, учасники акції пов’язують відсторонення судді від роботи та її можливе звільнення саме з цією справою, а також із бажанням влади публічно продемонструвати, що буде з нелояльними суддями. На акції лунали вимоги не тільки припинити тиск на Цокол, але й звернення до всіх українських суддів: “Не мовчіть”.

https://gordonua.com/ukr/news/politics/-jake-pravosuddja-jakshcho-suddjam-strashno-u-kijevi-projshla-aktsija-na-pidtrimku-suddi-pecherskogo-sudu-tsokol-jakij-zagrozhuje-zvilnennja-471720.html