Не буде тижнями: мешканців Києва та області попередили про відсутність опалення і світла

Жителів Києва та області попереджають, що світло в їхніх будинках може зникати на два тижні або навіть більше. Крім того, при пошкодженнях об’єктів теплової енергетики може зникнути опалення. За таких умов люди зможуть зігрітися та отримати найнеобхіднішу допомогу в теплових пунктах, які вже готують до розгортання на території столиці та в її околицях.

Про те, що агресор може надовго залишити столицю без опалення і світла, попередив голова Київської ОВА Олексій Кулеба в інтерв’ю, яке він дав hromadske.

“Якщо будуть пошкодження, які ми зможемо відновити через два тижні, то це свідчить про те, що нам два тижні потрібно протриматися. Якщо будуть інші пошкодження, то процес ремонту може зайняти і більше часу, чи навпаки менше”, – заявив чиновник.

Війська ППО, які захищають небо станиці, роблять усе можливе для того, щоб жодна ракета і жоден дрон не долетіли до цілі, проте це не означає, що ворог не зможе знайти шпарину у цьому захисті. Звичайно, більшу частину цих об’єктів збивають ще на підльоті, але й того, що долітає, вистачає, аби завдати серйозної шкоди енергосистемі.

При цьому Олексій Кулеба каже, що можливе і повне відключення електроенергії в усьому Києві, якщо обстріл продовжуватиметься, і якщо будуть потрапляння. Тому людям потрібно бути максимально мобільними і бути готовими до будь-якого розвитку ситуації.

“Люди повинні готуватися та розуміти, що у них мають бути запаси їжі і води. Мають бути заряджені мобільні телефони”, – попередив голова ОВА.

Може статися так, що через ракетні удари місто залишиться без опалення. На цей випадок у столиці та її околицях працюватимуть 750 стаціонарних пунктів обігріву.

“Ці пункти обладнані відповідними генераторами, є їжа, певні запаси води. Тобто це укриття, яке дозволить бути в теплі та безпеці. У ДСНС є також інфраструктура мобільних пунктів обігріву”, – розповів чиновник.

Найстрашніше, що може статися, – це ядерний удар по Києву. На Київщині є 425 спеціальних укриттів на випадок ядерної атаки. Звичайні підвали житлових будинків для цього не підійдуть, бо вони мають вікна. А приміщення має бути повністю ізольованим від зовнішнього світу.

Крім інших систем життєзабезпечення, у цьому випадку дуже важливою буде інформація. По телефону чи інтернету її отримати буде неможливо, тому що вони не працюватимуть. Отже, має бути радіо. Звичайне радіо – провідне, а краще на батарейках. Тільки таким чином люди зможуть отримувати хоч якусь інформацію і знати, що їм робити далі.

Джерело: Today.ua