Названо всі загрози Єллоустонського вулкана

Фахівці Єллоустонської вулканічної обсерваторії заявили, що можливе виверження Єллоустонської кальдери – це не найстрашніша загроза.

На думку вчених, якщо Єллоустонський вулкан дійсно коли-небудь прокинеться, то це обернеться катастрофою не тільки для США, на території яких він знаходиться, але і для всієї планети. Експерти стверджують, що в результаті виверження цього вулкана попелом накриє всі країни, а він, у свою чергу, не буде пропускати сонячні промені.

Але не дивлячись на це, вчені вважають, що можливість виверження Єллоустона вкрай мала. Останній раз вулкан вивергався близько 630 тисяч років тому, і зараз вчені пильно стежать за найменшою його активністю. При цьому вони запевняють, що Єллоустонська кальдера несе в собі інші, не настільки катастрофічні, але дуже серйозні небезпеки, які ігноруються суспільством і ЗМІ.

Гідротермальні вибухи

Це одна з найбільш ймовірних небезпек, яку приховує в собі Єллоустон. Без будь-якого попередження теплові об’єкти на території Єллоустонського національного парку можуть спалахнути, як кам’янисті гейзери і ошпарити площу діаметром в десятки футів окропом, а також засипати камінням.

За даними фахівців, гарячі джерела поранили чи вбили більше людей в Єллоустоні, ніж зіткнення з дикою природою. Тому настільки важливо не сходити з позначених маршрутів і не залишати межі дощатих доріжок, призначених для захисту відвідувачів. До того ж за межами туристичних стежок можна провалитися під тонку тендітну кірку, яка оточуєі гарячі джерела і є уявно міцною на вигляд, та опинитися в палючій воді.

Землетруси

Пара тисяч землетрусів відбуваються щороку, але 99% з них мають магнітуду не вище двох балів і проходять непоміченими для простих людей, оскільки їх фіксують тільки вчені. Однак на плато Єллоустоуна багато розломів, і землетруси в межах кальдери досягають максимуму близько 6 балів.

Більш того, через існуючі в Єллоустоуні розломи і за межами кальдери може бути спровоковано сильний землетрус, як, наприклад, це сталося в 1959 році. Втім, вчені вважають, що такі сильні землетруси можуть відбуватися один або два рази на століття, проте вони, як і всі інші природні небезпеки, відбуваються спонтанно, а не за графіком.

Магма

Магма є винуватцем створення небезпеки – лавових потоків. Майже всі останні виверження магми в Єллоустоні були потоками лави з помірними виверженнями вулканічного попелу. Окремі потоки лави є одними з найпотужніших на Землі – вони досягають 19 миль в довжину і можуть мати товщину, що перевищує 1 300 футів або висоту Емпайр Стейт Білдінг.

Виверження

Зрозуміло, найбільшою небезпекою, яку представляє Єллоустонська кальдера, є виверження. Це, безумовно, найгірший сценарій, але вчені впевнені: шанси на те, що це станеться в найближчі сторіччя, в буквальному сенсі дорівнюють одному на мільйон. Втім, у природи можуть бути свої плани. І тоді, як прогнозують фахівці, велика частина території Сполучених Штатів стане непридатною для життя.

Джерело: http://dialogs.org.ua/science/21615/