Навігатор на 15 грудня: що цікавого в Києві

Подія дня: свята починаються!

До нового року, офіційно, ще 15 днів. проте, Київ уже починає святкувати! Зокрема? на Співочому полі офіційно стартує “Льодовиковий період”. На вас чекають: снігові гірки для катання на повітряних подушках (snowtubing), катання на санях з хаскі, зона дитячих атракціонівта  виставка квіткових композицій у кризі. А також новорічна ялинка, вражаючі фотозони, постійно діючі зимові ярмарки, крамнички з солодощами, медом, вовняними виробами, цікавими подарунками,сувенірно-тематичною продукціею та багато-багато іншого.

Коли:з 15 грудня по 30 січня

Де: Співоче поле
Вартість: 50грн. У вартість входить також квиток на спуск зі snowtubing гірки


Вечір з особливим змістом: художні фільми з точки зору науковців

Нове покоління науково-фантастичних фільмів – це не тільки фігурки супергероїв для колекції, а й збірник досягнень сучасної науки.  Киянам розкажуть про те, як правильно вчити фізику за кінофільмами, як в них знаходять відображення сучасні наукові гіпотези, чому допущення – це не завжди кіноляп, і що робити після чергового похмурого прогнозу про майбутнє людства.
Для входу необхідно зареєструватися:https://spaceapps.typeform.com/to/d4L0Up
З абонементом Будинку вчених вхід вільний.

Коли: з 18:30 по 20:30

Де: Київський будинок вчених, вул. Володимирська 45-а,

Вартість: 50 грн.


Вечір поетичний: 980 знаменитих хоку

Сьогодні киян запрошують на презентацію нової книги “Поезії” Мацуо Басьо від видавництва “Веселка”. Вперше в Україні читачам пропонується переклад усіх 980 хоку, які дослідники беззастережно вважають творами Басьо (1644-1694), славнозвісного поета, який зумів поєднати в своїх мініатюрах народний гумор жанру хайкай і велич образів поезії ренга і чия творчість стала однією з найсамобутніших сторінок не тільки класичної японської поезії, а й національної культури Японії цілому

Коли: з 18:00 по 19:30

Де: Мистецький арсенал, вул. Лаврська 12

Вартість: повний квиток – 60 грн. пільговий квиток – 30 грн.


Вечір художній: «Місто ХА»

Як побачити скарби Харківської муніципальної галереї, коли ви ніколи не були в Харкові? Просто прийти в Національний художній музей України. Там стратує спільний проект – «Місто ХА» – НХМУ та Харківської муніципальної галереї, що досліджує авангардну лінію в мистецтві Харкова останніх 100 років. Куратори Сергій Братков та Тетяна Тумасян використовують термін авангард у найширшому розумінні, не локалізуючи його в рамках історичного авангарду початку ХХ століття. У фокус їхньої уваги — експериментальне мистецтво, яке виходить за рамки класичної естетики і використовує оригінальні, новаторські засоби вираження.

Коли: з 18:30 по 19:30

Де: Національний художній музей України, вул. Грушевського, 6

Вартість: 40 грн, студентський -20 грн, школярі – 10 грн.


Вечір виставковий: Кераміка під ялинку

Виставковий простір ЦеГлинаАрт запрошує на  виставку сучасної кераміки: мала пластика,підсвічники,іграшки,світильники.  Митці і гончарі підготували неймовірні вироби. Може саме тут і можна знайти ідеальний подарунок до Нового року.

Коли: 15 грудня – 17 грудня, 12:00-19:00

Де: ЦеГлинаАрт, Набережно-Лугова, 2В

Вхід вільний


Вечір музичний: блюз і Max Tavrichesky

Ім’я Max Tavrichesky вже більше ніж 20 років пов’язують із блюзом. Людина-оркестр, він не лише популяризує цей жанр в Україні, а й може адаптувати будь-яку пісню зі свого репертуару (в якому понад 400 композицій). Компанію йому складе Олександр Кузнєцов – гітарист-легенда: понад 50 років на сцені. Його унікальна манера гри слайдом відома далеко за межами України.Отож, якщо ви хочете зануритися у святкову атмосферу, то вам и=точно на цей концерт.

Коли: о 20:00

Де: мистецько-гастрономічний простір Остання Барикада


Вечір лекційний: головний культурний код Європи – Різдво

Чи добре ви знаєте символіку Різдва?  Святкова лекція від Andrii Baumeister розповість, як релігія стала музою мистецтва, звідки прийшов вертеп та чому саме ялинку обрали символом новорічного настрою. Ви дізнаєтесь, як образ новонародженого Ісуса супроводжує європейців останні дві тисячі років.  Події, які описані в Євангеліях, стали визначальною силою нашої історії та знайшли відображення у великих образах живописців, скульпторів, поетів і композиторів: від Джотто та Андрія Рубльова до “Різдвяної ораторії” Баха та “Різдвяної зірки” Пастернака.
Коли: о 19:00

Де: в Освітній станції 31В1

Вартість: 400 гривень.

Реєстрація обов’язкова https://culturalproject.org/courses/obraz-rizdva-2017


Вечір надихаючий: чаювання з Антоном Мартиновим

Киян запрошують на зустріч за чашкою чаю  з виконавчим директором видавництва Наш Формат. У центрі уваги те, у якому стані зараз знаходиться книговидання в Україні: що читають українці та які перспективи просування видавничих проектів у світі.  Крім того, Антон Мартинов розповість, як займаючись улюбленою справою, побудувати успішний бізнес та у чому секрет збільшення тиражів “Нашого Формату” від 12 тис. до 400 тис. на рік?  Участь безкоштовна за умови попередньої реєстрації: http://vilnifound.org.ua/nash-format

Коли: з 19:00 по 22:00

Де: Український погляд, вул. Ярославів Вал 9

Участь безкоштовна за умови попередньої реєстрації:http://vilnifound.org.ua/nash-format

Джерело: https://vechirniykiev.com.ua/news/navihator-na-15-hrudnya-shcho-tsikavoho-v-kyyevi