“Наварились” на фарбах

Прокуратура розслідує привласнення коштів директором ТОВ “Еко-Буд-Трейд” під час будівництва Подільського мостового переходу через річку Дніпро в Києві.

Про це свідчить ухвала Подільського районного суду міста Києва від 11 січня, передають Наші гроші.

У 2017 році КП “Дирекція будівництва шляхово-транспортних споруд Києва” замовило “Еко-Буд-Трейд” будівництво Подільського мостового переходу. В ухвалі суду не вказано суму договору, але відомо, що з 2017 року фірма отримала понад 6 млрд грн на роботи.

За даними правоохоронців, у кінці 2020 року директор “Еко-Буд-Трейд” підписав акти прийому виконаних будівельних робіт, до яких були внесені відомості про фарбування низу залізобетонних прольотних плит автопроїзду від опори до опори довжиною 33 м. Директор КП “Дирекція будівництва шляхово-транспортних споруд Києва” теж підписав документи, не переконавшись, що роботи виконані. В результаті приватній фірмі було перераховано 4,55 млн грн.

Слідство встановило, що під час фарбування повинні були використані матеріали фірми Sika, але цього не було зроблено. Отже, роботи в цілому виконані з порушенням технології і таким чином не відповідають нормативно-правовим актам у галузі будівництва.

Крім того, “Еко-Буд-Трейд” залучило до будівництва субпідрядників: ТОВ “Спецпроект-Інвест” та ТОВ “БК Теплобуд”. Вони займалися улаштуванням антикорозійного захисту металевих елементів несучих конструкцій прогонової споруди (прогони 20-26). За ці роботи КП “Дирекція будівництва шляхово-транспортних споруд Києва” заплатила спочатку 3,41 млн грн, а потім – 574 тис. грн.

Водночас, згідно з висновком експертів, обсяги та вартість наданих послуг, зазначених у актах приймання виконаних будівельних робіт за вересень та листопад 2020 року, не відповідають обсягам та вартості фактично виконаних робіт в частині необґрунтованого включення до актів виконаних робіт по знепиленню конструкцій, додатковому ґрунтуванню, піскоструменевому очищенню та механізованому покриттю ґрунтівкою. Сума завищення виконаних робіт становить 1,83 млн грн. 

 

Джерело: “Цензор.НЕТ”