Науковці зробили важливе відкриття щодо дев’ятої планети Сонячної системи

Протягом декількох років науковці повідомляли про нові відкриття, що підтверджують потенційне існування в Сонячній системі Планети X, яку також «охрестили» Дев’ятою планетою. Проте вчені з Кембриджського університету та Американського університету Бейрута заявили, що явища, які мали б підтверджувати існування Планети X, можна пояснити і без її впливу.

Про це повідомляє Phys.org.

Доказом існування дев’ятої планети нібито є незвичайні орбіти деяких об’єктів, розташованих у віддалених районах Сонячної системи. Однак, як твердять автори дослідження, опублікованого у останньому номері Astronomical Journal, ці орбіти можна пояснити взаємною гравітаційною взаємодією малих об’єктів, що знаходяться за Нептуном.

Новизна теорії, запропонованої вченими Кембриджського та Бейрутського університетів, полягає у тому, що вона пояснює дивні орбіти космічних тіл, підтверджуючи існуванні лише восьми планет Сонячної системи.

За орбітою Нептуна розташовано пояс Койпера, який складається з дрібних космічних об’єктів, які є залишками процесу утворення Сонячної системи. Нептун та інші великі планети впливають на ці об’єкти, що називаються транснептуновими (ТНО).

З 2003 року вчені почали відкривати ТНО, які явно відрізняються від інших. Зараз відомо вже близько 30 ТНО, які відрізняються від інших транснептунових об’єктів своєю спільною, подібною орієнтацією в просторі. Цього не можна пояснити відомою конфігурацією Сонячної системи, тому деякі фахівці почали підозрювати, що невідома Дев’ята планета мала вплив на ці об’єкти.

«Ми хотіли з’ясувати, чи існує інше, менш спекулятивне пояснення незвичайних орбіт цих ТНО. Замість створювати гіпотези щодо Планети Х, намагаючись її знайти, визначити орбіту та історію еволюції, ми врахували взаємні гравітаційні взаємодії транснептунових об’єктів», – зазначив аспірант Кембриджського університету Антранік Сефіліан. Разом з професором Їхадом Тоумом з Американського університету в Бейруті він створив модель, яка враховує повну динаміку TНО з впливом великих зовнішніх планет Сонячної системи та решти поясу Койпера. Виявилося, що така модель дозволяє пояснити незвичайні орбіти деяких ТНО.

Модель Сефіліана і Тоума містить ще одне важливе спостереження. Вона можлива при умові, що маса об’єктів у поясі Койпера у 10 разів більша, ніж маса Землі. Попередні оцінки маси пояса Койпера вказують на те, що вона становить близько 1/10 маси Землі.

Сефіліан і Тоум, однак, не виключають, що ми маємо справу з обома явищами одночасно: масивним поясом Койпера і Планетою X.

https://zik.ua/news/2019/01/23/naukovtsi_zrobyly_vazhlyve_vidkryttya_shchodo_devyatoi_planety_sonyachnoi_systemy_1494447