Науковці знайшли на Марсі печеру, ідеальну для життя та укриття астронавтів

Експерти NASA знайшли на Марсі незвичайну печеру, в якій може бути життя. Вхід до печери знайшли при аналізі знімків, отриманих апаратом Mars Reconnaissance Orbiter, йдеться на сайті Національного управління з аеронавтики і дослідження космічного простору.

Незвичайна печера знаходиться на схилах однієї з найвищих гір Червоної планети – гори Павлина. Отвір печери має діаметр близько 35 м. Навколо нього – практично ідеально рівний кратер. Нижче знаходиться печера з плоским дном, глибина якої становить близько 28 м. Отвір оточений лавою. Це дало експертам підстави стверджувати, що діра є бічним жерлом вулкану.

У NASA заявили, що велика ймовірність виявити в печері ознаки життя. По-друге, такі діри можна використовувати як укриття для космічних кораблів або марсоходів, а надалі й самих астронавтів.

«Внутрішні печери таких порожнеч відносно захищені від радіації, що робить їх чудовими кандидатами для підтримання життя на Марсі. Саме до таких заглиблень будуть спрямовані космічні кораблі, роботи і навіть міжпланетні дослідники», – йдеться на сайті NASA.

Джерело: https://opinionua.com/2020/03/12/naukovci-znajshli-na-marsi-pecheru-idealnu-dlya-zhittya-ta-ukrittya-astronavtiv/