Науковці розповіли, коли і як помре Сонце

Міжнародна команда астрономів провела дослідження і виявила, що найбільш ймовірним сценарієм смерті Сонця є його перетворення у планетарну туманність. Впродовж років вчені вважали, що маса нашої зорі занадто мала, щоб була можливість утворення планетарної туманності.

Планетарна туманність – це астрономічний об’єкт, який являє собою скупчення іонізованого газу ззовні та гарячого білого карлика всередині. Це явище знаменує кінець еволюції зірки.

Завдяки спостереженню за іншими зірками вчені припускають, що Сонце помре через 10 мільярдів років. Воно розшириться до червоного гіганта через 5 мільярдів років і поглине Землю, але люди цього уже не побачать, якщо не переселяться на іншу планету. Людство зникне щонайбільше через мільярд років, коли світність Сонця збільшиться й температура на Землі стане непридатною для життя.

Сонце перебуває на нижній межі маси зірок, які можуть створити планетарну туманність, тому через 10 мільярдів років, його зовнішні шари надзвичайно розширяться, а ядро стиснеться до розмірів білого карлика і наступні декілька тисяч років Сонце поступово згасатиме, доки не зникне.

Джерело: “Мета”