НАТО розшириться на Схід – заступник генсека Альянсу

У НАТО сподіваються, що найближчими роками Альянс розшириться на схід. Про це заявив заступник генерального секретаря НАТО Мірча Джоане, передає Ziua de Vest.

Заступник генсека НАТО переконаний, що найближчими роками Україна, Молдова, Грузія і Західні Балкани стануть частиною європейської спільноти, а згодом і членами Північноатлантичного альянсу.

Джоане вважає, що Румунія скоро не буде східним кордоном НАТО, адже межа Альянсу посунуться східніше. “Тому настав час для Румунії остаточно втекти з периферії Європи та поставити себе в центр Європи з точки зору важливості”, – сказав він. Заступник генсека НАТО також нагадав про складну ситуацію, в якій опинилася вся Європа. “НАТО працює бездоганно. У ньому є суперорганізовані та навчені люди. НАТО працювало дуже добре з самого початку, але зараз це дуже складна ситуація, з якою ми всі стикаємося в Європі. Зрозуміло, що зараз перерозподіляються карти політичного та геополітичного впливу, економічного та комерційного впливу, репутації та центральності в Європі та світі”, – зазначив Джоане.

Джерело: Інформаційне агентство ASPI