НАТО: “не бачимо ознак деескалації”

НАТО проводить уважний моніторинг ситуації навколо України, що пов’язано з концентрацією російських військ уздовж її кордонів, і на цей час не бачить жодних ознак деескалації з боку Російської Федерації.

Про це у вівторок у Брюсселі під час пресконференції напередодні дводенної зустрічі міністрів оборони країн Альянсу заявив генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг, повідомляє кореспондент Укрінформу.

«Поки ми не бачили жодних ознак деескалації на місцях. Протягом минулих днів та тижнів ми бачили прямо протилежне – продовження військового нарощування із залученням більшої кількості військ, бойових груп та підрозділів підтримки, включаючи артилерію, протиповітряну оборону, ракети і велику кількість елементів забезпечення, що дозволяють Росії здійснити повномасштабне вторгнення в Україну взагалі без будь-якого часу на попередження. Ця картина поки не змінилася», – зауважив керівник Альянсу.

Він зазначив, що, починаючи з минулої весни, спостерігалася своєрідна тактика – відбувалося пересування військ, але це не означало реальної деескалації. Війська розгорталися поблизу кордонів України з великою кількістю важкого обладнання та зброї, згодом російське командування відводило частину або більшість особового складу, але техніка залишалася на місцях. Це означає, що ці частини можуть бути швидко посилені особовим складом та використовуватися для агресивних дій.

«На цей час не відбулося скорочення російської військової присутності на кордонах України. Але ми будемо продовжувати моніторинг та слідкувати, що вони роблять. Ми закликали їх (росіян – ред.) до деескалації та до реального відведення військ, тому що російське військове нарощування є безпрецедентним не лише з точки зору високої кількості боєздатних військ, але також з огляду на наявність усіх спроможностей та підтримки», – сказав Столтенберг.