НАТО: напад на одного союзника буде вважатися нападом на всіх

Напад на одного союзника буде вважатися нападом на всіх, підкреслили світові лідери у спільній заяві за підсумками саміту НАТО, який проходив у Лондоні 3-4 грудня.

Учасники саміту наголосили на підтвердженні міцного трансатлантичного зв’язку між Європою і Північною Америкою. При цьому вони зазначили, що основними світовими небезпеками залишаються агресивні дії Росії,  тероризм у всіх його проявах, відмітивши також кібератаки та гібридні інформаційні війни.

«Ми будемо продовжувати виважено і відповідально підходити до розгортання Росією нових ракет середньої дальності, що призвело до припинення дії Договору про ядерні ракети середньої і малої дальності, які становлять значний ризик для євроатлантичної безпеки. Ми продовжуємо зміцнювати нашу здатність стримувати і захищати за допомо

гою відповідного поєднання ядерного і звичайного протиракетного потенціалу. Поки існує ядерна зброя, НАТО залишиться ядерним альянсом», – йдеться в спільній заяві.

«Ми, як і раніше, відкриті для діалогу і конструктивних відносин з Росією, коли дії Росії зроблять це можливим», – наголосили члени НАТО.

Також вони відмітили зростаючий вплив Китаю в світовій економіці та на політичній арені.

«Ми визнаємо, що зростаючий вплив Китаю і його міжнародна політика несе як можливості, так і проблеми, які нам необхідно спільно вирішувати як альянсу», – йдеться в спільній заяві за підсумками саміту НАТО.

Наступний саміт НАТО, як зазначено в документі, пройде у 2021 році.

Джерело: https://mind.ua/news/20205217-agresivni-diyi-rosiyi-i-zrostayuchij-vpliv-kitayu-spilna-zayava-za-pidsumkami-samitu-nato