NASA змоделювало падіння астероїда на Землю, щоб з’ясувати, чи зможуть люди себе захистити

Науковці Національного аерокосмічного агентства США (NASA) змоделювали падіння астероїду на Землю. Вони з’ясували, що людство наразі не має інструментів, щоб захистити себе від такої загрози.

Про це пише видання The Independent.

Після тривалого дослідження вчені дійшли висновку, що якщо на Європу насуватиметься величезний астероїд і в людей буде 6 місяців на підготовку, запобігти катастрофі ми все одно не зможемо.

The Independent також розповіло про конференцію з планетарної оборони, яку організувала Організація об’єднаних націй 27 квітня. Там учасники визнали, що якби загроза зіткнення з астероїдом виникла в реальному житті, то не змогли б запустити космічний корабель в такий короткий термін, щоб покинути Землю.

Єдиним виходом із такої ситуації була б евакуація людей з території, яка зіткнеться з астероїдом. Офіцер NASA з планетарної оборони Лідлі Джонсон сказав, що такі моделювання допомагають фахівцям з захисту Землі спілкуватися з урядами країн, щоб бути готовими до потенційної загрози.

The Independent нагадує про надважку ракету-носій Starship, яку зараз створює компанія SpaceX Ілона Маска. Її розробники стверджують, що теоретично її можна буде використовувати для організації місій, спрямованих на зміну шляху астероїда на Землю. Однак зазначимо, що NASA нещодавно призупинило угоду з компанією SpaceX, в межах якої планують створити Starship.

Джерело: “Рубрика”