NASA втратить зв’язок із легендарним апаратом, який у космосі понад 40 років

NASA приступило до модернізації 70-метрової антени системи Дальнього космічного зв’язку (DSN) в Канберрі – через це агентство 11 місяців (стільки триватиме ремонт) не зможе відправляти команди космічному апарату Voyager 2.

Як передає НАРОДНА ПРАВДА, про це з посиланням на NASA повідомляє Telegram-канал Rings & Moons.

oyager 2 рухається по траєкторії, спрямованої на південь по відношенню до площини екліптики. В силу географії, комплекс в Австралії — єдиний, здатний підтримувати контакт з апаратом.

Після початку модернізації 70-метрової антени, в розпорядженні NASA залишаться тільки 34-метрові антени. Вони в свою чергу зможуть приймати сигнал від Voyager 2, але їх потужності не вистачить, щоб відправляти йому команди. У разі надзвичайної події, інженери будуть сподіватися на ефективність бортової системи 43-річної давності, яка переведе апарат в безпечний режим, в якому він пробуде до відновлення контакту.

Нагадаємо, в 2019 році повідомлялося, що Voyager 2 покинув геліосферу — “захисний міхур з частинок і магнітних полів, створений Сонцем”. В NASA також повідомляли, що апарат увійшов в міжзоряний простір на відстані 18 мільярдів кілометрів від Землі, далеко за орбітою Плутона, ще 5 листопада 2018 року, але цілий рік знадобився на те, щоб зібрана інформація досягла Землі і була розшифрована фахівцями.

Міжзоряний простір, як і геліосфера, містить плазму, але більш холодну щільну, ніж у геліосфері, а також космічне випромінювання. Раніше за межі геліосфери виходив лише один космічний апарат Voyager 1, і дані з нього допомогли зрозуміти, що геліосфера захищає Землю від приблизно 70% міжзоряного радіації.

Джерело: https://narodna-pravda.ua/2020/03/05/nasa-vtratyt-zv-yazok-iz-legendarnym-aparatom-yakyj-u-kosmosi-ponad-40-rokiv/