НАСА планує побудувати передовий телескоп для пошуку придатних для життя світів

До запуску проєкту, відомого як“Обсерваторія придатних для життя світів” (HWO), ще щонайменше десять років, але НАСА вже почало розробку необхідних технологій, повідомляє видання ScienceAlert.

Контракти на суму 17,5 мільйона доларів було укладено з трьома компаніями на дослідження оптики нового покоління, дизайну місії та характеристик телескопа, а роботи мають розпочатися наприкінці літа 2024 року.

Метою HWO є запуск великого космічного телескопа, насамперед для прямого зображення планет, схожих на Землю, навколо зірок, подібних до нашого Сонця. Крім того, він вивчатиме їхні атмосфери, щоб виявити хімічні сигнатури, які можуть вказувати на наявність життя. Наразі місія перебуває на ранніх стадіях планування, робочі групи визначають наукові цілі та стратегії їх досягнення.

Існуючі дослідження екзопланет показують, що кожна п’ята зірка, ймовірно, має планету, схожу на Землю, що обертається навколо неї.

Пошук життя у Всесвіті передбачає, що позаземне життя може бути схожим на життя на Землі. Хоча життя може бути засноване на зовсім іншій хімії, має сенс шукати форми життя, схожі на нашу, а не ризикувати невідомими формами. Отже, HWO шукатиме такі хімічні речовини, як кисень і метан, які є індикаторами життя.

У січні цього року НАСА запросило пропозиції щодо розвитку технологій, необхідних для HWO.

Хоча це може здатися простим, вимоги дуже складні. Наприклад, для місії потрібен коронограф, у тисячі разів потужніший за наявні, щоб блокувати світло від зірки-господаря, та оптична система, яка зможе залишатися нерухомою з точністю до ширини атома під час спостережень.

НАСА обрало три пропозиції для дворічних контрактів із фіксованою ціною на загальну суму 17,5 мільйона доларів. Хоча ця сума здається значною, вона тьмяніє порівняно з 16 мільярдами доларів, витраченими на розробку і запуск космічного телескопа “Габбл”.

Ці контракти, виконання яких заплановано на кінець літа 2024 року, закладуть технологічне підґрунтя для наступного етапу розроблення HWO і включатимуть у себе:

  • Моделювання та підсистеми для “надстабільної” оптичної системи, що значно перевищує поточні можливості, які постачає компанія BAE Systems.
  • Розробку інтегрованої інфраструктури моделювання для навігації та порівняння взаємозалежностей конструкції, надана компанією Lockheed Martin.
  • Просування технологій для підтримки роботи телескопа, таких як розгортання оптичних перегородок для зменшення розсіяного світла і структурна підтримка оптичної системи (Northrop Grumman).

НАСА контролюватиме весь процес, використовуючи як орієнтири результати роботи космічного телескопа Джеймса Вебба і майбутнього телескопа Ненсі Грейс. Ці зусилля дадуть НАСА змогу спланувати етап розроблення та будівництва місії.

Джерело: “Соцпортал”