НАСА планує перетворити один з місячних кратерів в гігантський радіотелескоп

Минулого тижня представники американського космічного агентства НАСА опублікували деталі одного зі своїх нових наукових проектів, в рамках якого планується перетворення одного з кратерів на поверхні Місяця в гігантський радіотелескоп. Згідно з даними НАСА, розташування цього телескопа на Місяці має ряд переваг в порівнянні з розміщенням такого ж телескопа на поверхні Землі, а його спорудження може бути виконано не людьми, а “руками” групи спеціальних роботів-будівельників.

Телескоп, якщо даний проект дійде коли-небудь до стадії реалізації, повинен буде зайняти кратер, діаметром від 1.8 до 3.1 милі, що знаходиться на зворотному боці Місяця. У такому випадку вся Місяць буде виступати в ролі екрану, що захищає радіотелескоп від шумів іоносфери і сигналів, вироблених на Землі і в найближчому космічному просторі. Особливо критичним в даному випадку є діаметр кратера, який повинен бути трохи більшим, ніж половина милі, відстані, яке є кратною “найдовшою довжині хвилі” з усієї смуги чутливості радіотелескопа.

Радіотелескоп LCRT (Lunar Crater Radio Telescope) може бути побудований за допомогою дротяної сітки, що укладається на попередньо очищену і підготовлену поверхню кратера. Робота радіотелескопу може бути розпочато набагато раніше, ніж буде завершена повна укладання сегментів з дротяної сітки. У міру просування робіт ефективна площа антени телескопа буде збільшуватися, піднімаючи його чутливість і функціональні можливості. І, врешті-решт, телескоп LCRT зможе стати найбільшим і найпотужнішим радіотелескопом у всій Сонячній системі.

Розташування радіотелескопу LCRT на зворотному боці Місяця дозволить йому проводити спостереження в діапазонах нижче 30 МГц. В даний час ці діапазони залишаються “білими плямами” в електромагнітному спектрі, і це пов’язано з обмеженнями можливостей існуючих наземних і космічних радіотелескопів.

В цілому, керівництво НАСА очікує, що телескоп LCRT, точніше, що збираються з його допомогою дані, можуть забезпечити цілий ряд дуже “гучних” і важливих наукових відкриттів в майбутньому. Але для цього необхідно буде дістатися до етапу реалізації і реалізувати цей грандіозний проект, що само по собі є неймовірно складною і дорогою завданням.

Джерело: https://portaltele.com.ua/news/kosmos/nasa-planuye-peretvoriti-odin-z-misyachnih-krateriv-v-gigantskij-radioteleskop.html