NASA оголошує про запуск служби для експерименту з потеплінням Арктики

NASA вибрало Rocket Lab USA Inc. з Лонг-Біч, штат Каліфорнія, для надання послуг запуску місії агентства PREFIRE (Енергія полярного випромінювання в експерименті далекого інфрачервоного діапазону), яка має на меті дати дослідникам точнішу картину енергії, що надходить і залишаючи Землю.

Місія PREFIRE допоможе усунути прогалину в нашому розумінні того, скільки земного тепла втрачається в космос, особливо з Арктики та Антарктиди. Аналіз вимірювань PREFIRE дасть інформацію про моделі клімату та льоду, забезпечуючи кращі прогнози того, як потепління світу вплине на втрату морського льоду, танення крижаного покриву та підвищення рівня моря. Удосконалення кліматичних моделей може врешті-решт допомогти забезпечити точніші прогнози щодо впливу потужності та частоти штормів, а також берегової ерозії та повеней.

Місія складається з двох 6U CubeSats з базовою тривалістю місії 10 місяців і спільно розроблена NASA та Університетом Вісконсіна-Медісон. Лабораторія реактивного руху НАСА в Південній Каліфорнії керує місією для Управління наукових місій агентства та надає інструменти. Blue Canyon Technologies будує CubeSats, а Університет Вісконсіна-Медісон оброблятиме дані, зібрані приладами. До наукової групи входять члени JPL та університетів Вісконсіна, Мічигану та Колорадо.

Програма NASA Launch Services, яка базується на базі Космічного центру Кеннеді у Флориді, у партнерстві з офісом NASA Earth System Science Pathfinder, оголошує про запуск послуги в рамках контракту агентства на послуги VADR (Venture-class Acquisition of Dedicated and Rideshare).

 

Джерело: Portaltele.com.ua