NASA набирає добровольців, готових прожити рік на Марсі

Національне управління з аеронавтики і дослідженню космічного простору США NASA оголосило про набір добровольців, які готові в ході експерименту прожити рік в симуляції експедиції на Марс.

Як повідомляє sky, експеримент почнеться восени 2022 року на базі Космічного центру імені Джонсона NASA в Техасі. Там NASA хоче провести річну місію з імітації життя на Марсі. Фахівці мають намір створити умови, наближені до реальних умов на Червоній планеті, щоб вивчити, як люди будуть реагувати на життя за межами Землі. Також дослідження дозволить створити нові методи і технології, які допоможуть запобігти і вирішити потенційні проблеми майбутніх космічних польотів на Марс і Місяць.

Учасники «експедиції» будуть жити і працювати в модулі Mars Dune Alpha площею 160 квадратних метри, надрукованому на 3D-принтері. Члени екіпажу зіткнуться з імітацією проблем, які можуть виникати під час реальної місії – нестачею ресурсів, проблемами зі зв’язком, відмовою устаткування. Вони будуть робити виходи в зовнішнє середовище і проводити наукові дослідження, управляти роботами.

Щоб стати учасником місії, потрібно відповідати деяким вимогам: бути некурящим громадянином США, віком від 30 до 55 років, мати досвід роботи пілотом і ступінь магістра в галузі природничих наук, інженерії або математики.

Джерело: Gromada Group