Напад на Україну – це світова війна: представник Польщі при ООН

Аналізуючи підсумки 2022 року, експерти висловлюють думку, що війна, яку розпочала росія проти України, по своїм наслідкам вже є світовою.

Про це, зокрема, наголосив постійний представник Польщі при ООН Кшиштоф Щерський в інтерв’ю польському виданню PAP.

«Хоча російсько-українська війна має регіональний, обмежений військовий вимір, вона водночас є світовою війною з погляду її наслідків і впливу на економіку та глобальну політику, вказуючи на наслідки конфлікту у вигляді поглиблення криз інфляції, заборгованості, цін на продовольство та енергоносії», – заявив Щерський.

За словами дипломата, ці міркування могли бути взяті до уваги російським диктатором путіним, коли він ухвалював рішення про повномасштабне вторгнення.

«Лідер росії стверджує, що не воює з Україною. росія в Україні воює, щоб змінити модель міжнародних відносин, кинувши виклик домінуванню західного світу і його правилам», – нагадує мотивацію кремлівського диктатора Щерський.

На його думку, метою путіна було зробити світ нездатним протистояти російській агресії та здати кремлю Україну, або, під тиском суспільств внаслідок економічних наслідків війни, швидко відмовитися від підтримки Києва.

Джерело: ua.news