Накопичення парникових газів за рік сягнуло нового максимуму

Вміст CO2 в атмосфері досягло 149% у порівнянні з доіндустріальним рівнем (1750 рік). Про це заявили у Всесвітній Метеорологічній Організації (ВМО), передає bbc.com.

«Локдаун 2020 року ніяк не вплинув на зниження концентрації шкідливих газів в атмосфері, — заявили експерти. – Рівні CH4 і N2O сягнули 262% і 123% відповідно».

При цьому головну роль у кліматичній кризі грає, звичайно, вуглекислий газ. За останні 30 років вплив парникових газів на клімат виріс на 47%, і на 80% він обумовлений впливом саме CO2.

«Загальна ізоляція дійсно знизила загальний обсяг викидів на 5,6%, проте вплинути на видалення парникових газів, які вже знаходилися в атмосфері вона ніяк не могла, — пояснили у ВМО. – Річ у тому, що атмосфера зберігає у собі вуглець століттями, тому тимчасове промислове «затишшя» не могло значно уповільнити кліматичну кризу».

Такий вміст парникових газів в атмосфері значно нагріває Землю, а значить знижує поглинаючу здатність дерев, ґрунту й океану. Виходить кліматичний комок, оскільки це призводить до ще більшого збільшення середніх температур на планеті.

Якщо викиди будуть збільшуватися тими ж темпами, катастрофа неминуча, заявили у ВМО.

Джерело: “Цікавості”