Найстаріший монарх Європи заявляє, що залишиться на престолі до кінця свого життя

Гаральд V, 86-річний король Норвегії, заявив, що він не буде наслідувати приклад Маргрет, королеви Данії, і не зречеться трону протягом свого життя.

Під час відвідування пресклубу в Осло його запитали про дії королеви Маргрет, яка неочікувано оголосила про зречення від престолу у новорічній промові.

Він підтвердив, що рішення королеви сусідньої країни не мали впливу на його власне рішення.

“Я залишаюсь вірним своїм словам: я склав присягу перед парламентом Стортінгом, і ця обітниця буде зі мною до моєї смерті”, – зазначив король Норвегії.

Гаральд V, король Норвегії, не має наміру йти у відставку, особливо зважаючи на приклад свого діда і батька, які також виконували свої обов’язки до самого кінця. Незважаючи на свій вік та проблеми зі здоров’ям, він продовжує виконувати церемоніальні обов’язки глави держави Норвегії. Варто відзначити, що влада короля Гаральда є обмеженою і він не має політичного впливу.

Спадкоємцем норвезького королівського престолу є його син, кронпринц Гокон, 50 років.

Нещодавно подібна ситуація сталася в Данії, коли королева Маргрете II зреклась трону після 52 років правління, і на трон сів король Фредерік Х. Це було перше таке звернення в країні за останні 900 років.

Джерело: 360ua.news