Найрозумніші тварини планети

Останнім часом науковці серйозно взялися досліджувати розумові здібності тварин – і були вражені тим, на що здатен їхній мозок. Навіть склали певний рейтинг, кого з них можна вважати найрозумнішими.

10 місце – щурі

Їхній колективний розум допомагає уникнути небезпеки кожній особині. Наприклад, якщо про отруту в приманці знає хоч один щур колонії, решта до приманки не підійдуть.

9 місце – восьминоги

Вони розрізняють візерунки та форми предметів, вміють відгадувати загадки. А ще їх можна загіпнотизувати.

8 місце – голуби

Символи миру мають здатність розрізняти до тисячі різних зображень, а також своє відображення в дзеркалі.

7 місце – білки

Хоч мозок у цих тварин і невеличкий – як горошина, та завдяки йому вони мають чудову пам’ять. Так, наприклад, доки білка не знайде 3 000 горішків, вона не впадає у зимову сплячку. А опісля може знайти їх майже усі.paciuk

6 місце – свині

Інтелектуальні здібності свині дорівнюють знанням трирічної дитини. А навчатися різним трюкам можуть не згірш, аніж наші вірні друзі – собаки.

5 місце – ворони

Ці птахи розрізняють кольори світлофорів та мають чудову пам’ять. А ще ворони дуже практичні – кладуть горіхи під колеса авто, аби потім легко добути смачну серцевину.

4 місце – слони

Їхній 5-кілограмовий мозок дозволяє розрізняти мелодії, які складаються із трьох нот. А ще вони показують свої емоції помахом голови. Ці великі тварини дуже прив’язані до членів своєї сім’ї, і втрату когось із них переживають досить довго.

3 місце – орангутанги

Ці руді людиноподібні примати роками піклуються про своїх дітей. Дорослі особини вміють розрізняти на колір та смак до 200 видів різноманітних рослин.

2 місце – дельфіни

Ці ссавці вміють розрізняти голоси та повторювати звуки і навіть деякі слова, які вимовляють люди. Вони також легко запам’ятовують і повторюють побачені трюки.

1 місце – шимпанзе

Ці примати мало в чому поступаються людям, а їхні діти є набагато кмітливішими за людську малечу. Шимпанзе виготовляють  примітивні засоби праці, ретельно підбирають собі оточення і навіть мають свою мову.

Trackbacks and pingbacks

Leave a Reply