НАЙБІЛЬШИЙ АЙСБЕРГ В СВІТІ ПОЧАВ РОЗПАДАТИСЯ НА ЧАСТИНИ

Площа айсбергу становила майже 6000 квадратних кілометрів.

Найбільший в світі айсберг, А-68, зменшується у розмірах. Він відколовся від Антарктичного крижаного щиту в липні 2017 року. Його площа склала рекордні 5800 квадратних кілометрів.

Минулого тижня від айсбергу відірвався шматок у 175 кв. км. Зараз брила рухається на північ від Антарктичного півострову. Вона увійшла у бурхливу теплу течію, яка повинна перенести її до Південної Атлантики.
Вчені вважають, що новий розлом може означати «початок кінця» крижаного гіганту. Втім, він і так протримався на диво довго у відкритому морі, повідомляє BBC.

Айсберг А-68 за формою схожий на аркуш паперу А4 – він широкий, але досить тонкий. Його назва відображає класифікаційну систему, якої дотримується Національний льодовий центр США. Брила відірвалася від шельфового льодовика Ларсен З в морі Уедделла і тому отримала позначення А, а 68 – порядковий номер.

На самому початку площа айсберга сягала майже 6000 квадратних кілометрів, а товщина – всього 190 метрів. Протягом декількох місяців він практично не рухався з місця, але потім набрав швидкість і почав дрейфувати на північ.

Минулого літа (у Південній півкулі воно припадає на грудень-лютий) він подолав смугу морського льоду в морі Уедделла і зараз проходить повз Південні Оркнейські острови. Потім течії повинні направити його в бік Південної Джорджії і Південних Сандвічевих островів.

Джерело:https://lenta.ua/ua/naybilshiy-aysberg-v-sviti-pochav-rozpadatisya-na-chastini-47437/