Найбільша за десятки років інвестиція: сенат США схвалив виділення $250 млрд на науку і техніку

Сенат США схвалив законопроект про інвестиції в науку і техніку, покликаний зміцнити позиції країни в конкурентній боротьбі з Китаєм. Мільярди доларів будуть спрямовані на підтримку вітчизняних виробників напівпровідників, а також на розвиток науково-технічного сектору в регіонах, які відстають за цим показником від Кремнієвої долини, пише HighTech Plus з посиланням на The Verge.

Пакет документів отримав рідкісну згоду обох партій, готових забути про розбіжності перед лицем більш серйозної загрози економічного протистояння з КНР.

Основу законопроекту становлять термінові асигнування в розмірі $250 млрд для науково-технічного сектору, які будуть надходити Міністерству торгівлі США протягом п’яти років для подальшого розподілу за вже схваленими Конгресом програмами та ініціативами.

Частина суми – $52 млрд – піде на розробку і виробництво напівпровідників.

Прихильники законопроекту називають його найбільшою інвестицією в наукові дослідження Сполучених Штатів за останні десятки років.

Законопроект, названий Актом про інновації та конкуренцію США (USICA), був запропонований лідером більшості в Сенаті Чаком Шумером, розповідає The Verge. Його пропозиція стала однією з перших великих двопартійних законопроектів з початку правління президента Джо Байдена. Однак протягом кількох останніх місяців обговорення проекту загрузло в політичній мішурі і розбіжностях.

Спочатку він пропонував направити $100 млрд на фінансування нових наукових проектів при Національному науковому фонді, які мали піти на створення нових науково-технічних центрів та стимулювання технологічних компаній будувати офіси за межами Кремнієвої долини.

У нинішній формі USICA передбачає виділити $52 млрд на вітчизняне виробництво напівпровідників, а також на 30% підвищити фінансування Національного наукового фонду і направити $29 млрд керівництву новими науковими проектами на прикладні програми.

«Переможець в гонці технологій майбутнього стане глобальним економічним лідером, – заявив в твіті сенатор Шумер. – Ми повинні вкладати в науку, розробку, виробництво та інновації».

Ще $10 млрд піде на модернізацію міст і регіонів у «Техноцентр», що виконують науково-дослідну роботу для передових індустрій. Ці кошти отримає Міністерство торгівлі, а міські адміністрації зможуть подати прохання на виділення коштів з цього фонду.

Президент Байден підтримав рішення законодавців: «Поки інші країни продовжують інвестувати у власні дослідження і розробки, ми не можемо ризикувати відстати від них. Америка повинна зберегти своє становище найбільш інноваційної і продуктивної країни на Землі».

Законопроект направлено для затвердження в Палату представників Конгресу США.

Джерело: Mind