Нафта: ціна продовжує падати!

PHOTO:  REUTERS

Ціна на травневі ф’ючерси нафти марки West Texas Intermediate (WTI) впала на 5,85%.

На мінімумі в ході торгів на лондонській біржі її ціна сягала $20,06. Вартість WTI не досягала цієї позначки з лютого 2002 року.

На нинішніх торгах на 7% також впала вартість Brent, до $23,28 за барель.

Як повідомляв УНІАН, 9 березня ціна нафти марки Brent впала на 30% – до 34 доларів за барель, продемонструвавши найгіршу динаміку з 1991 року, коли почалася війна в Перській затоці. Слідом за обвалом цін на нафту різко просіли валюти ряду країн і котирування фондових бірж.

Зниження цін пов’язане зі зривом нафтової угоди між ОПЕК і Росією, яка офіційно закінчиться в кінці березня. У РФ відмовилися скорочувати видобуток нафти у відповідь на знижений через коронавірус попит.

Так, ОПЕК пропонував продовжити до кінця року дію угоди про скорочення видобутку нафти (на 2,1 млн барелів у порівнянні з 2016 роком) і додатково скоротити видобуток на 1,5 млн барелів на добу в другому кварталі 2020 року через вплив коронавірусу.

Росія при цьому не заперечувала проти продовження угоди, але не хотіла додаткового скорочення видобутку. Передбачалося, що країни ОПЕК зменшать виробництво нафти на 1 млн барелів з цього скорочення, а ще 500 тис. барелів доведеться на інші країни, найбільша з яких – Росія.

Джерело: https://www.unian.ua/economics/energetics/10936526-cina-na-naftu-wti-vpershe-z-2002-roku-vpala-do-20-za-barel.html