На ВДНГ відкрилась виставка про тисячолітнє коріння українців “Нескорена нація”

В Києві на ВДНГ відкрилась експозиція “Нескорена нація”, яка присвячена історії української землі. Вона є дуже актуальною в умовах повномасштабного вторгнення, адже повністю перекреслює російські наративи про “штучність” України і доводить, що наша країна має тисячолітню історію та тісно пов’язана з європейською цивілізацією.

Масштабна виставка об’єднає кілька майданчиків: трипільську культуру, музей релігій з демонстрацією унікальних макетів відомих культових споруд, експозицію мінералів і мушель.

Основу виставки складають предмети трипільської кераміки з колекції Feldman Family Museum, зокрема одне з найбільших в Україні зібрань величного розписного трипільського посуду й унікальні ужиткові та сакральні артефакти.

Експозиція складається з двох виставок: “Пам’ятки віри” та “Літопис планети” – одна з них демонструє археологічні знахідки, зокрема, унікальні предмети Трипільської культури. Серед них представлені зразки, які існують в єдиному екземплярі у світі.

Друга частина виставки знайомить з 12 сучасними та історичними релігіями, що представлені докладними макетами 24-х визначних релігійних споруд світу та реліквіями провідних релігій.

До роботи над формуванням цієї експозиції приєдналися історики, галеристи, музейники не тільки з України, а й з інших країн світу. А гості виставки зможуть ознайомитися з елементами традиційного трипільського житла, матеріальної та нематеріальної культури Трипілля. А також – з основними релігіями світу та пов’язаними з ними культурно-історичними традиціями.

До слова, виставка платна, але усі зібрані кошти підуть на допомогу ЗСУ, постраждалим від війни та відновлення Харкова.

Джерело: “Великий Київ”