На ВДНГ навчатимуть створювати розумне місто

Київ має амбіції стати розумним містом, де будуть розвиватися розумні технології, розумне управління та розумні громадяни. У цьому впевнені творці громадсько-бізнесової ініціативи Kyiv Smart City, які днями презентували новий проект – Kyiv Smart City HUB. Організатори розповіли про ідею створення Хабу та стратегічні плани щодо реалізації цього проекту. Зокрема, в Хабі працюватиме інкубатор міських проектів, Smart City Школа та купа інших корисних опцій для активної та результативної роботи на благо столиці.

Приміщення Хабу буде розташоване на території Національного експоцентру України і це не випадково.

– ВДНГ ідеально підходить як технологічний кластер, а будь-який кластер починається зі студентства, свіжої крові. Навпроти нас розташований філіал університету Шевченка – це 2 тисячі студентів з однієї сторони, і аграрний університет – з іншої. У нас вже є ідеї, як це інтегрувати, – розповів в. о. генерального директора Експоцентру Максим Бахматов.

Викладач та координатор Smart City School Анастасія Сізенко представила майбутню школу при проекті, яка працюватиме з різноманітними аудиторіями з різними навчальними програмами у форматі безпосередньої взаємодії з мешканцями міста.

– Школа включатиме в себе лекції, різноманітні майстер-класи, ворк-шопи, на яких можна буде ознайомитись з новими розробками, а також програми для представників інших міст, – розповіла вона і додала, що більшість навчальних програм буде безкоштовними.

Проекти, створені ініціативою Kyiv Smart City, проходять через експертну раду КМДА, якою керує столичний мер Віталій Кличко. За його підписом ці проекти йтимуть на реалізацію. При цьому, 95% проектів створюються за допомогою приватно-державного співробітництва та за гроші інвесторів.

– Ми стали однією з найуспішніших громадських ініціатив у країні, яка змогла домовитися із владою і конструктивно взаємодіяти з нею, – зазначив координатор проекту Kyiv Smart City HUB Антон Мойсеенко

Він розповів про новий проект, який знаходиться на стадії розробки  «Цифрова поліція», що попереджає злочини та генерує карту криміногенності, забезпечує оптимізацію маршрутного патрулюванні поліціїї. Над проектом працює дві грипи зі Львова та Харкова. Координатор підкреслив, що ініціатива плідно співпрацює з іншими містами України.

Хоча приміщення для Kyiv Smart City Hub наразі знаходиться в процесі будівництва, система вже працює. Організатори закликають усіх бажаючих пропонувати свої ідеї проектів на сайті.

Джерело: Вечірній Київ

Trackbacks and pingbacks

Leave a Reply