На цьогорічних президентських виборах експерти прогнозують рекорд – понад 30 кандидатів

Цьогорічна передвиборча кампанія відрізнятиметься від попередніх. Зокрема у 2019 кандидати вперше активно використовуватимуть соцмережі як майданчик для агітації. Ще однією відмінністю є те, що за три місяці до виборів не сформувалась чітка пара кандидатів, які можуть вийти до другого туру.

Про це йдеться у сюжеті проекту «Перші про головне» на телеканалі ZIK.

Уже понад півроку кандидати у президенти закидують свій потенційний електорат політичною рекламою, хоча офіційно передвиборна кампанія стартувала лише 31 грудня. Тепер на українців очікують три місяці президентських перегонів.

Охочі взяти в них участь мають подати відповідні документи до 9 лютого. Самі ж вибори відбудуться останнього дня березня. Інавґурація нового президента – до 3 червня. Існує низка головних вимог до кандидатів. Зокрема претендент на президентський пост повинен мати не менше 35 років, останні десять із яких прожив на території України. Також він мусить володіти державною мовою і кругленькою сумою, адже до ЦВК потрібно внести грошову заставу у 2,5 мільйона гривень.

Експерти ж переконують: цьогорічні перегони мають низку особливостей, які відрізняють їх від попередніх. Вперше так широко використовують соцмережі як майданчик для агітації. Ще одна унікальність – за три місяці до виборів немає чіткої пари кандидатів, які можуть вийти до другого туру.

«Кампанія буде складною, суперечливою і конфліктною. Так чи інакше, ми не можемо назвати зараз ані майбутнього переможця, ані навіть пару учасників другого туру президентських виборів. Це зайвий раз доводить, що в нас дуже конкурентні вибори, на відміну від, наприклад, Росії, де переможець був відомий заздалегідь», – зауважує політолог, голова правління Центру прикладних політичних досліджень «Пента» Володимир Фесенко.

Найменше охочих обійняти головну посаду країни було в далекому 1991-му. Тоді зареєструвалося лише шестеро кандидатів. А от найбільше – у 2004-му, в тогорічних перегонах узяло участь 26 претендентів. Під час нинішньої кампанії політологи чекають на новий рекорд, прогнозують понад 30 прізвищ у бюлетені. Навпроти кого з них поставити галочку – вирішили ще не всі українці.

Наразі ж документи до Центральної виборчої комісії подали двоє людей. Це –

Першим кандидатом у президенти України зареєструвався скандальний екс-міністр екології
колишній міністр екології Ігор Шевченко та правозахисних Володимир Ратуш. За даними соцопитувань, поки найбільше шансів у п’ятьох кандидатів, серед них – Петро Порошенко, Юлія Тимошенко, Володимир Зеленський, Анатолій Гриценко та Юрій Бойко.

Як повідомлялось раніше, у новорічну ніч шоумен Володимир Зеленський заявив, що висуває свою кандидатуру на пост Президента України.

Антон Коцуконь, «Перші про головне»