На станції «Академік Вернадський» пластик перероблятимуть на сувеніри для туристів

На українській станції «Академік Вернадський» встановили обладнання для переробки відходів пластикової упаковки.

Про це повідомили у пресслужбі Національного антарктичного наукового центру.

Нове обладнання дозволить не лише зменшити кількість відходів, а й виготовляти сувеніри для туристів.

На станції побутові відходи збираються роздільно за кількома фракціями: метал, ПЕТ пластик (маркований 01 «пластикові пляшки»), HDPE пластик (маркований 02 «пластикові кришечки, флакони від побутової хімії»), скло, органіка, інше.

На «Вернадському» «інші» відходи (картон, поліетилен, пакування) ущільнюються за допомогою пресу, що дозволяє зменшити їхній обсяг.

Ущільнені відходи транспортуються на кораблі до Чилі, де утилізуються за чималі гроші.

Протягом року на станції утворюється близько 50 таких великих мішків «іншого сміття», кожен з яких важить від 20-ти до 50-ти кг.

З цього року окремо спресовуються пластикові пляшки. Окремо в бочках вивозиться метал та скло. Важливо уникнути негативного впливу на дику природу не лише з боку полярників, а й туристів.

Відтепер в Антарктиді відсортований пластик отримуватиме друге життя та перетворюватиметься на сувеніри для туристів.

На «Вернадському» було створено цілий закритий цикл переробки пластику, маркованого 02 чи HDPE: це переважно кришечки від пляшок та флакони від побутової хімії. Система включає подрібнювач пластику, екструдер (там де плавиться пластик) та низка форм для виготовлення сувенірів.

Налагодження переробки HDPE пластику на станції матиме значний освітній ефект з урахуванням значної кількості туристів, що після закінчення пандемії COVID-19 та відкриття Антарктиди повезуть зроблені на українській станції сувеніри по всьому світу.

Проєкт з удосконалення роздільного збору пластику та переробки частини відсортованого пластику безпосередньо на станції сприятиме зменшенню людського сліду в крихкій антарктичній екосистемі, підвищить репутацію української станції, зменшить витрати на управління відходами та стане гарним прикладом для інших.