На саміт Тримор’я з’їхалися представники 12 країн

Саміт “Ініціативи трьох морів” (Адріатичного, Балтійського та Чорного) розпочався у понеділок у Бухаресті, повідомляє “Укрінформ”.

У роботі саміту беруть участь президенти Хорватії (Колінда Грабар-Кітарович), Польщі (Анджей Дуда) й Австрії (Александр ван дер Беллен), повідомляє власний кореспондент Укрінформу.

“Ініціатива Трьох морів може сприяти зміцненню єдності Євросоюзу. Ми вітаємо участь у саміті наших партнерів із США, керівників американських компаній, зацікавлених у поглибленні економічного партнерства з Європою”, – заявив у своєму зверненні до учасників саміту президент Румунії Клаус Йоханніс.

Із спеціальним зверненням до учасників форуму звернувся президент США Дональд Трамп.

У рамках саміту “Ініціативи Трьох морів”, в якому візьмуть участь представники 12 держав, обговорять питання енергетичної інтеграції, взаємодії у розвитку сільського господарства та туризму, розвитку цифрової економіки, впровадження інноваційних технологій і розвитку підприємництва серед молоді.

Декларацію про створення “Ініціативи Трьох морів” було підписано у 2016 році. Учасниками форуму є Польща, Хорватія, Болгарія, Угорщина, Австрія, Латвія, Литва, Румунія, Словаччина, Словенія, Чехія й Естонія.

У нинішньому році в якості запрошеного в роботі саміту бере участь і делегація з Молдови на чолі з міністром економіки й інфраструктури Кирилом Габуричем.

Саміт завершиться 19 вересня.

В тему: Кубів пояснив, чому Україна повинна входити до проекту Тримор’я