На Поштовому майдані відновлять археологічні розкопки після укріплення паль

Дослідження частини вулиці середньовічного Києва продовжать після укріплення паль. У грудні 2017 року роботу тут припинили через недофінансування. Однак збереження унікальних археологічних знахідок під загрозою.

Про це йдеться в сюжеті інформаційного проекту «Перші про головне» на телеканалі ZIK.

Активіст Олександр Місюра каже, що місця археологічних розкопок на Поштовому майдані затоплено. Подекуди вода сягає майже півметра.

«Тут текли струмочки. Це небезпечно, бо конструкції переважно дерев’яні», – пояснює Олександр Місюра.

У КМДА пояснюють, що витікання води сталося через тріщину у водовідведенні. Тому й затопило транзитний колектор у зоні розкопок.

«Витікання води локалізовано, а ситуація, яка склалася, не несе жодної загрози конструкціям», – запевняє директор КП «Дирекція будівництва шляхово-транспортних споруд» Максим Калинин.

Досліджувати ділянку середньовічного Києва на Поштовому майдані продовжать 2019 року. Археологи зможуть повернутися до роботи після того, як укріплять палі. А от водогінної мережі не будуть герметизувати.

«Це не передбачено жодним проектом», – зазначає Максим Калинин.

«Є проблема також замикання, і вологості землі. Тут грибки, різні бактерії розвиваються», – додає керівник Управління збереження культурної спадщини Олександр Никоряк.

На жаль, в Україні неможливо зберегти старі колоди, адже в нас нема технології консервації деревини. Тож аби врятувати археологічні надбання та вивчити досвід консервації, експерти поїдуть здобувати досвід до Франції.

«Створимо центр в Києві, який зможе забезпечити консервацію деревини не тільки нашого міста, а й всієї України», – запевняє Олександр Никоряк.

Після відновлення археологічних досліджень на місці встановлять вебкамери, щоби кияни змогли спостерігати за розкопками в режимі онлайн.

Нагадаємо, на Поштовій площі активісти перекрили для перехожих територію навколо розкопок. У такий спосіб вони хочуть привернути увагу до підтоплення.

Вікторія Козуб 

https://zik.ua/news/2018/08/13/na_poshtovomu_maydani_vidnovlyat_arheologichni_rozkopky_pislya_ukriplennya_1385773