На полі – підкати, в міністерстві – відкати

За травневими вихідними повз увагу громадськості може пройти непоміченим ще одне відверте неподобство, пов’язане як і з корупцією, так і з чиновницьким свавіллям.

26 квітня наказом Міністерства молоді та спорту України було звільнено керівника Управління “Укрспортзабезпечення” Тараса Сирицю.

 

На перший погляд – звичайне кадрове рішення. Але не все так просто. Звільнений керівник звернувся до громадськості. Факти, які він повідомив – обурливі.

Пряма мова:

“Відповідно до наказів Мінмолодьспорту Управлінням «Укрспортзабезпеченя» з початку поточного року було проведено закупівель спортивного обладнання, форми та малоцінного інвентарю для забезпечення національних збірних команд України на суму більш ніж 45 мільйонів гривень.
За результатами торгів Управлінням вже зекономлено для державного бюджету кошти в обсязі близько 9 млн. грн. Тобто 20 % від загальної суми. А це означає, що буде придбано ще більше якісного обладнання для вітчизняного спорту вищих досягнень.
Але саме це кидає в холодний піт міністра Жданова та його поплічників в особі його першого заступника Гоцула І.Є. та Державного секретаря Мінмолодьспорту Немчінова О.М. Адже зазначену економію вони планували покласти собі в кишені. Оскільки Жданов, підписуючи накази на закупівлю, свідомо завищує вартість спортивного обладнання, а потім виписує технічні характеристики цього обладнання під заздалегідь визначених «переможців» торгів.
Також Міністр видає доручення, яке суперечить вимогам Закону «Про публічні закупівлі» і забороняє змінювати надані ним технічні вимоги, навіть якщо вони суперечать законодавству.
Таким чином комбінатор Жданов поставив свій власний інтерес вище закону, використовуючи своє службове становище, що цілком підпадає під визначення корупції.
За результатами торгів по закупівлі гімнастичної доріжки з початковою вартістю близько 900 000 грн. було зекономлено майже 300 000 грн. І Жданов замість того, щоб подякувати і заохотити роботу працівників Управління дає команду вірному Немчінову саме за це звільнити керівника «Укрспортзабезпечення».
Результати торгів влаштовують всіх і, що найважливіше, головного тренера зі спортивної гімнастики.
Незадоволений лише Міністр і його кліка. Бо ж бюджетні кошти не перетекли в їхні кишені – це втрата, це невиконання доручення міністра.
Думаю слід вже ламати хребет.
Корупції.
Долучайтеся, друзі.

Тарас Сириця, начальник управління “Укрспортзабезпечення”

“П’ять копійок” від “Рідного Києва”: знов (як і в історії конфліктів громадськості з Мінкультом) вилазить постать такого собі “держсекретаря”. Одне просте питання: коли цю посаду приберуть? Бо оці “комісари” (які незрозуміло за що відповідають) вже досить набридли.

https://kyiv.ridna.ua/2019/05/%D0%B6%D0%B4%D0%B0%D0%BD%D0%BE%D0%B2%D1%81%D1%8C%D0%BA%D1%96-%D0%B0%D0%BF%D0%B5%D1%82%D0%B8%D1%82%D0%B8/