На пам’ятку архітектури “ліплять” новий поверх

Фото зі сторінки у Facebook Юрій Хорунжий

У будинку на вулиці Саксаганського, 43б, що є пам’яткою архітектури місцевого значення, почали зводити надбудову.

Мешканці будинку кажуть, що розбудовувати другий поверх свого житла почали нові жителі квартири на останньому поверсі. А ті, в свою чергу, стверджують, що мають дозвіл від керуючої компанії Голосіївського району — щоправда, лише на ремонт даху над своєю квартирою, без втручання в конструкцію будинку.

«‎Надбудували приміщення, це видно з фото. Розібрали весь дах»,‎ – повідомляє одна з мешканок будинку.

Сусіди «‎надбудовників» кажуть, що по будинку вже пішли тріщини. Вони переймаються тим, що в процесі будівництва нові власники знесли оригінальні дерев’яні перекриття та переоблаштували розводку гарячої води на горищі.

Мешканці неодноразово зверталися до різних установ з проханням зупинити будівництво: викликали поліцію (де навіть відкрили кримінальне провадження), зверталися до Державної архітектурно-будівельної інспекції. Відповідь на їхній запит прийшла лише через два місяці. У листі, зокрема, йшлося, що дозвіл на це будівництво не був зареєстрований. Натомість в Департаменті охорони державної спадщини повідомили, що цей будинок досі являється пам’яткою архітектури місцевого значення.

Джерело: https://hmarochos.kiev.ua/2020/02/17/do-kyyivskoyi-pam-yatky-arhitektury-dobudovuyut-novyj-poverh-i-poyasnyuyut-shho-tse-remont-dahu/