На окупованій території – масове отруєння питною водою

У Макіївці (Донецька обл.) сталося масове отруєння місцевих жителів питною водою, серед постраждалих, щонайменше, 39 осіб, повідомив уповноважений Верховної Ради з прав людини на Донбасі Павло Лисянський.

“Тепер мені відомо, що госпіталізовано 37 дорослих та двоє дітей віком до 9 років (відомості від медичних працівників), частину людей доправили до лікарень Донецька, а звідти я не зміг отримати інформацію”, – написав П.Лисянський на своїй сторінці в Facebook.

Він зазначив, що місцеві жителі продовжують скаржитися на специфічний запах води. За їхніми словами, вона сильно смердить хімією та ліками.

“Вчора до міської лікарні м.Макіївка масово стали надходити звернення на погане самопочуття з наступними симптомами: біль в області живота, блювота, озноб, підвищення температури, в важких випадках – виражена інтоксикація і зневоднення”, – йдеться в повідомленні.

П.Лисянський зазначив, що причина того, що сталося в поломці або збої системи дезінфекції води в Макіївці: “Щодо проблем з системою дезінфекції було відомо КП “Вода Донбасу” контрольованому НВФ “ДНР”, напередодні вони навіть рекомендували перед вживанням води, кип’ятити її 5-7 хвилин”, – підкреслив він.

https://ua.interfax.com.ua/news/general/534096.html