На Михайлівському монастирі відкрили оновлену Стіну пам’яті загиблих на Донбасі

У Києві на мурах Свято-Михайлівського Золотоверхого монастиря відкрили оновлену Стіну пам’яті загиблих героїв російсько-української війни. Зараз на ній майже 4,5 тисячі портретів тих, хто боронив свободу України ціною власного життя.

Церемонія за участі військових, родичів і друзів загиблих, волонтерів та духовенства відбулася в четвер, 20серпня.

Освятив Стіну митрополит Київський і всієї України Епіфаній. Також молитвами пом’янули полеглих представники інших релігій – муфтій Духовного управління мусульман Криму Айдер Рустемов та представник головного рабина Якова Дмитро Івановський.

Попереднього разу Стіна пам’яті оновлювалася 2018 року. На оновлений меморіал додали фотографії тих воїнів, які загинули за останні два роки. Тепер це 11 блоків огорожі монастиря із портретами та інформацією про військовослужбовців Збройних сил, Національної гвардії, Державної прикордонної служби, Міністерства внутрішніх справ, Служби безпеки України, Національної поліції, а також добровольців, які віддали життя, захищаючи Батьківщину.

“Ми впорядкували Стіну за роками й місцем загибелі. Тобто не за алфавітом розташовували воїнів, а за місцем загибелі, і тепер фото військових, які полягли в одному бою, розташовані поряд. Рідним і побратимам буде легше знайти портрет, щоб поставити свічку чи покласти квіти”, – пояснив “Новинарні” один із членів робочої групи проєкту “Стіна пам’яті” Павло Нетьосов.

“Неоголошена російсько-українська війна продовжує заносити імена наших воїнів на цю стіну. Ми віримо, що настане той день, коли на неї не доведеться вносити нові світлини українських воїнів. Та наш обов’язок – зробити усе, щоби зберегти пам’ять про велику жертву полеглих”, –  сказав під час церемонії митрополит Епіфаній (Думенко).

Він поспілкувався з активістами й волонтерами, які долучилися до створення Стіни пам’яті та нагородив їх медалями ПЦУ на честь архістратига Михаїла.

На оновлення Стіни були витрачені кошти, які пожертвували пересічні українці.

Джерело: https://novynarnia.com/2020/08/20/stina2020/