На Місяці може з’явитися унікальний дата-центр

Космічне агентство Італії (ASI) в рамках масштабної американської програми NASA Artemis ( «Артеміда») з освоєння Місяця звернулося до виробника аерокосмічної продукції Thales Alenia Space з питанням опрацювання 16 концептуальних систем для підтримки життєдіяльності людей на природному супутнику нашої планети.

Програма Artemis, нагадаємо, фінансується урядом США, а участь в ній беруть Європейське космічне агентство (ESA), Японія, Канада, Австралія, Великобританія, Італія, ОАЕ та ін. Мета – висадка людей на Місяці і будівництво там населеної бази. Крім того, програма дозволить розробити технології, які в подальшому допоможуть в освоєнні Марса.

Фахівцям Thales Alenia Space належить розробити концептуальний вигляд місячних роверів, орбітальних платформ, житлових модулів та ін. В число концептів також увійде місячний центр обробки даних (Lunar Data Center, LDC). Фахівці пояснюють, що майбутнім поселенцям будуть потрібні обчислювальні ресурси для підтримки роботи самих різних систем і установок. Однак використовувати наземні ЦОДи буде проблематично через затримки при передачі сигналу.

Тому пропонується побудувати дата-центр безпосередньо на Місяці. Його вигляд поки не визначений – він буде залежати від завдань, які належить вирішувати місячним серверів. У будь-якому випадку це буде унікальна система на основі передових технічних рішень, що володіє найвищим рівнем надійності.

Результати попередніх досліджень в рамках проекту повинні бути готові до кінця поточного року. В експлуатацію місячний ЦОД може бути введений до кінця десятиліття. В рамках програми «Артеміда» також планується створити 4G-мережу на Місяці.

 Джерело: Рortaltele