На місці Леніна на Бессарабці може з’явитися Шевченко

Столична влада роздумує над тим, що вставити на п’єдесталі на Бессарабці, з якого рік тому скинули пам’ятник Леніну. Однією з ідей є встановлення на площі пам’ятника Шевченку. Щоправда, наразі всі задуми перебувають лише на стадії обговорення, передає «Українська правда. Київ».

«Має пройти який час, бо ж люди повинні зрозуміти: створювати треба не «замість пам’ятника Леніну», а прикрашати місто з якимось цілісним баченням. Але цього бачення поки немає», – сказала голова Департаменту культури Діана Попова.

Раніше ідеї щодо «прикрашення» п’єдесталу озвучували столичні чиновники.

Екс-заступник голови  КМДА Руслан Крамаренко запропонував встановити на Бессарабці пам’ятник Тарасу Шевченку, а за спиною Кобзаря, на бульварі, створити алею видатних киян: Бродського, Миколи Терещенко, губернатора Фундуклея, інженера Струве, Бібікова, Богдана Ступки, Олександра Довженка…

Від цієї ідеї Крамаренко не відмовився: періодично її обговорюють з експертами, урбаністами і з бізнесменами, які готові вкладати в це гроші.

Але для реалізації таких планів має бути рішення місцевої влади, відзначає видання.

Нагадаємо, 8 грудня 2013 року активісти знесли і розтрощили пам’ятник Ленину на Бессарабській площі. Кримінальне провадження, що було відкрите за статтею «масові заворушення», давно закрили.

Комуністи, які забрали з Бессарабки розбитий монумент, від ідеї відновлення пам’ятника вождю відмовились.

Trackbacks and pingbacks

Leave a Reply